banner
TEXT

Dziady cz. II [1196 odsłon]

Adam Mickiewicz-DZIADY cz. II

„Proste, naturalne rekwizyty, jadło, świece uzupełniają scenografię. Ten dramat na polskich scenach interpretowano rozmaicie. Reżyser jeleniogórskiego spektaklu - Andrzej Kempa - znalazł prostą a zarazem ciekawą formułę teatralną. Jak sam zresztą powiada, nie ma szczególnej potrzeby interpretowania „Dziadów” Mickiewicza na swój sposób. To, co w dramacie, Mickiewicz zawarł w treści. Reżyserowi zostaje odczytać Mickiewicz i znaleźć taką formułę dla „Dziadów”, aby sztuka nie kojarzyła się współczesnym widzom jedynie ze szkolnym obowiązkiem. Ten spektakl skierowany jest głównie do młodzieży. Czym zaskoczyć, zadziwić widza? W jaki sposób zmusić do chwili skupienia mickiewiczowską opowieścią młodzież, wychowaną na telewizyjnych horrorach?

Andrzej Kempa wykorzystał w spektaklu światło. To ono w rozmaitych wierzeniach było i jest symbolem życia, śmierci, życia pozagrobowego. Gra świateł, ciekawe rozwiązania plastyczne, dobiegające dźwięki i głosy poszczególnych zjaw - to wszystko wprowadza w nastrój szczególny.”
Tomasz Kędzia - Gazeta Wrocławska

reżyseria - ANDRZEJ KEMPA,
muzyka - PAWEŁ SIKORA,
dźwięk - MAREK OLEKSY.
OBSADA:
Guślarz - KRZYSZTOF ROGACEWICZ,
Zosia i Sowa - HONORATA MAGDECZKO-CAPOTE
Widmo - ANDRZEJ MARCHOWSKI,
Józio i Upiór - KAMIL CAPOTE,
STARZEC - Ryszard Wojnarowskizaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna