banner
TEXT

Renesans [862 odsłon]

czyli... jak Wam się podoba

Prezentują średniowiecze, odrodzenie, barok i oświecenie. Wystarczy być na jednym przedstawieniu, by chcieć pójść na drugie. Humor (lekko absurdalny) przyciąga jak lep muchy nie tylko młodzież, a przyciągniętych siłą przekonuje, że nie było to najgorsze, co się mogło w szkole przytrafić. Motorem całego cyklu przedstawień o epokach jest błazen. Jest sprawcą wszystkich działań na scenie. W jednym spektaklu co i rusz zmieniają się stroje, dekoracje, postacie, natomiast błazen jest zawsze ten sam, choć co spektakl (epokę) inaczej ubrany. 

Mało ich. Jeden aktor gra w spektaklu kilka postaci. Widzowie też mają coś do powiedzenia... No bo taki pomysł był, żeby przyciągnąć do teatru, ubawić, przemycić “po lekkiemu” trochę wiadomości. Chyba się udaje. Teatr Maska gra w tym sezonie“Renesans, czyli jak Wam się podoba” - autorską sztukę Honoraty Magdeczko - Capote. Przewijają się [ tam] wszyscy wielcy tego czasu: Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski i inni oraz wiele scenek z “codziennego życia” odrodzeniowych ludzi. Tegoroczną premierę “Renesansu...” grają: Honorata Magdeczko – Capote, Włodzimierz Dyła, Jan Kochanowski ( naprawdę ! - w scenie z Janem z Czarnolasu grał jednak nie poetę, a … lipę ), Krzysztof Rogacewicz oraz Ryszard Wojnarowski.

Sławomir Żurek Gazeta Wrocławska

 


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna