banner
Kalendarium Imprez

Akademia Rodziny: „JAPONIA” - bezpłatne warsztaty etnograficzne dla rodziców i dzieci

(354 Reads)

19.11.2016r, godz. 10:00-13:00  sale ODK

Dlaczego Japonia to „Kraj Kwitnącej Wiśni" i co to jest Hanami? Dlaczego tak mało wiemy o tej kulturze i skąd się wzięły „japonki"? Jak szybko jeżdżą japońskie pociągi i czy Polacy mają swoje własne origami? Na te i na kilka innych pytań znajdziemy odpowiedzi w trakcie warsztatów japońskich. W międzyczasie napijemy się białej herbaty, nauczymy się kilku origami a na koniec, namalujemy kwitnące, wiśniowe drzewo (palcami lub plastikowymi butelkami - w zależności od wieku dzieci i przestrzeni) Jak zawsze, nasze warsztaty są pełne rekwizytów, a w ich trakcie, będziemy smakować, dotykać i robić. Podczas zajęć dzieci poznają świat sensorycznie - słuchają, wąchają, dotykają i smakują. Warsztaty zawsze kończą się elementem plastycznym - dzieci mogą zabrać ze sobą „pamiątkę" którą mogą pochwalić się w domu. Więcej o nas i naszych podróżach i książkach znajdziecie państwo na  www.kusloncu.org  lub  etnowarsztaty.pl.

Prowadząca: Anna Maciąg  - pomysłodawczyni Etno Warsztatów. Kiedy je wymyślała nie wiedziała, że będzie to taka fajna a zarazem ważna i odpowiedzialna praca. Wraz z mężem Robertem od pięciu lat uczą dzieci, młodzież i dorosłych o innych kulturach, ludziach i ich tradycjach. Po odwiedzeniu kilkunastu krajów i kultur postanowili dzielenie się wiedzą o świecie obrócić w swój zawód.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Akademia Rozwoju Rodziny - Mama, Tata, Dziecko". Liczba miejsc ograniczona, zapisy w sekretariacie ODK lub pod nr telefonu (75) 75 31 831 od dn. 10.10.2016Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna