banner
Kalendarium Imprez

„Czarny teatr” - bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 6-12 lat

(654 Reads)

29.03.2017, godz. 16:30-18:00  sale ODK

Czarny teatr jest rodzajem zabawy twórczej, która może być ukierunkowana na rozwój ruchowy, emocjonalny; posługuje się światłem ultrafioletowym. Aktor (dziecko) ubrany na czarno, w ciemnej przestrzeni jest niewidoczny. Istnieje tylko biały rekwizyt, kostium, elementy białej scenografii, bądź kontur postaci. Dziecko w przestrzeni czarnego teatru czuje się bezpiecznie, ponieważ jest niewidoczne. To poczucie bezpieczeństwa eliminuje stres i lęk. Ciało w czarnym teatrze pracuje w sposób naturalny. Dziecko nie kreuje tu ciała dla widza, pracuje dla siebie,  ponieważ ma świadomość, że go nie widać. Wykorzystuje potencjał naturalnego ruchu, który aktywizuje jego rozwój.
Podczas warsztatów z Czarnego teatru postaramy się stworzyć mini spektakl, etiudę teatralną inspirowaną marzeniami każdego z uczestników.
Prowadzący: Michał Wnuk - aktor, lalkarz, absolwent Państwowych Szkół Teatralnych we  Wrocławiu i w Pradze.
Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Większy kawałek słońca". Liczba miejsc ograniczona, zapisy w sekretariacie ODK lub pod nr telefonu (75) 75 31 831 od dn. 20.03.2017 rOptions :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna