banner
Kalendarium Imprez

Okazjonalna Orkiestra Prowincjonalna – koncert

(252 Reads)

22.11.2010 godz. 18.00

Niecodzienna formacja muzyczna powoływana do życia wyłącznie na wyjątkowe okazje. Tworzy ją grupa zaprzyjaźnionych instrumentalistów jeleniogórskiego środowiska artystycznego, cieleśnie i duchowo związanych z lubomierską Galerią Za Miedzą, gdzie zespół się narodził. Wszyscy zawodowo zajmują się muzyką, z rzadka koncertują jednak wspólnie w takim właśnie, kameralnym gronie i z podobnym repertuarem. Trzon zespołu stanowią muzycy grający  na co dzień w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Choć siłą rzeczy najwięcej mają do czynienia z poważną klasyką, nie stronią  od oryginalnych, współczesnych kompozycji i muzycznej rozrywki, która w ich wykonaniu zyskuje niezwykły koloryt.   
Każdy z tworzących grupę muzyków prowadzi również indywidualną działalność koncertową. Występują też we własnych zespołach  znanych z zupełnie odmiennych brzmień, takich jak Struna K czy Semplice. Niecodzienna mieszanka  dobrze brzmiących temperamentów oraz  podszytych humorem nietuzinkowych muzycznych osobowości czyni Okazjonalną Orkiestrę Prowincjonalną  nieprzewidywalną pod względem programowych niespodzianek czekających zazwyczaj na słuchaczy podczas jej niepowtarzalnych koncertów.  Program każdego spotkania z publicznością konstruowany jest stosownie do okoliczności, w jakich przychodzi zabrzmieć Orkiestrze, która razem  zagra w składzie:
Ewa Antosik - skrzypce
Róża Wysocka - piano
Tomasz Pierzchniak - kontrabas
Tomasz Kujawa - perkusja

sala teatralna ODK


Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna