banner
TEXT

MICHAELA FRANKE - MALARSTWO [895 odsłon]

wystawa malarstwa

Wernisaż   15.11.2010

Wystawa otwarta od 15.11.2010do  10.12.2010

Artystka o sobie:

"Poprzez moją sztukę napinam łuk, łuk pomiędzy zmysłami

Moje prace są po części realistyczne, jak i abstrakcyjne, są pośrednim wynikiem mojej dotychczasowej artystycznej drogi .

Odzwierciedlają przeżycia, marzenia i fantazje, które są we mnie i otulają mnie za moim przyzwoleniem jak w kokonie. Dlatego też, tak mało mi umyka. Rozmowy poprzez obraz oraz prezentacje różnych technik malarskich to mój sposób na wolność.

Dobre samopoczucie odczuwam przy cięciu materiałów ,* *eksperymentach z drukiem a spokój odzyskuję przy pracy z farbami olejowymi i akrylami.

Praca przy colagach daje mi moc wrażeń podczas zbierania i wybierania materiałów i elementów do obrazu, podczas fiksowania, przemalowywania i przerywania.

Od czterech lat zajmuje się intensywnie pracą nad studium postaci drogę, którą konsekwentnie wybrałam i kroczę.

Moje motto:

"Piękno" "znaleźć,zobaczyć, rozkoszować się, przeżyć"

O początku mojej twórczej pracy

Tematem moich zajęć plastycznych w szkole Podstawowej były słoneczniki. Dzisiaj nie mogę sobie już przypomnieć czy Pani T nauczyciel plastyki pokazała nam słoneczniki van Gogha czy też inne. Ale je zapamiętałam je bardzo dobrze. W moim bukiecie brakowało bowiem żółtego koloru, wybrałam do ich malowania ciemny fiolet.

W przypadku braku zrozumienia moich kolegów za moją kompozycję otrzymałam piątkę i praca wystawiona została w galerii "Przyjaźń '

Dla mnie w tym okresie wesołe kolory nie istniały. Otoczona smutkiem kroczyłam przez codzienność. Mój dziadek zmarł w dzień Nauczyciela i to pozwoliło mi na zupełnie inne spojrzenie na świat. Gdy odwiedzałam moich dziadków, a nie było to zbyt często mogłam korzystać z dziadka sztalugi, grubych pędzli oraz farb olejowych.

Czułam się wspaniałe gdyż dziadek zakładał mi fartuch. Zmieszany zapach papierosów z farbami olejowymi i antykami drewnianych mebli nigdy nie zapomnę.

Dziadek nigdy mnie nie poprawiał pozwalał wyżyć się przy malowaniu.

Dopiero po latach zrozumiałam jaką miałam wspaniałą nauczycielkę zajęć plastycznych."


Wystawy:

2000 indywidualna - Galeria w Ratuszu Reichenbach " MF-po
środku"

2000/1 udział w wystawach grupowych " Węgiel i krajobraz", Drezno-Berlin-Bruksela

2001 "Kąt widzenia" Arkadenhof Lobau

2005 Katrin Jahne- Miichaela Franke, " Kolorowe rzeźby" - Drezno

2005 " Kobiety w sztuce Reiner Seifert", Galeria - Ratusz Reichenbach

2008 100-tna wystawa Galeria - Ratusz Reichenbachzaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna