banner
Kalendarium Imprez

Ewa Andrzejewska - "Fotografia" - wernisaż wystawy

(243 Reads)

03.01.2011 godz.17.00

Ewa Andrzejewska - Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików. Absolwentka Wyższego Studium Fotografii w Warszawie.
Wspólnie z Wojciechem Zawadzkim kieruje programem galerii „Korytarz" w Jeleniej Górze oraz prowadzi Wyższe Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Jest organizatorką Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej i Biennale Fotografii Górskiej. Od kilkunastu lat uczestniczy w ważniejszych     wystawach polskiej fotografii w kraju i za granicą m.in. „Biennale Fotografii Polskiej", Wokół Dekady - fotografia polska 1990 - 2000", „Kontakty"     (we wszystkich edycjach od 1989 roku), "Festiwal polskiej fotografii w Bratysławie", „Polska fotografia w XX wieku" (wystawa przygotowana z okazji jubileuszu 60-lecia ZPAF), "XX wiek w fotografii polskiej z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi w Galerii w Tokio w Japonii.  
Ewa Andrzejewska jest autorką wielu indywidualnych wystaw, prezentowanych w latach 1985-2010 w kraju m.in. w galerii „Korytarz" w Jeleniej Górze, galerii „FF" w Łodzi, galerii „PF" w Poznaniu, galerii „Pusta" w Katowicach, galerii B&B w Bielsku Białej, Galerii BWA w Jeleniej Górze, „Małej Galerii" ZPAF i Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, galerii „Foto-Medium-Art." we Wrocławiu, Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu oraz za granicą m in. w Danii, Gwatemali, Francji , Niemczech i Austrii.
Interesują ją również aspekty związane z szeroko pojętą ekologią, brała udział w wystawie „Ekologia w obiektywie 2006", która była prezentowana     w przestrzeniach miejskich Warszawy, Gdyni i Wrocławiu.
    Jej fotografie znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Fotografii w Odensee ( Dania ), Galerii „ Le Parvis" ( Francja ), Muzeum Sztuki Współczesnej w Hunfeld (Niemcy).

Galeria "Promocje" ODK


Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna