banner
Kalendarium Imprez

Polsko – czeskie spotkania z kinem niezależnym: Martin Juza (CZ) i jego filmy - projekcje i spotkanie z autorem

(273 Reads)

21.04.2011 godz.19.00

Martin Juza - jego kariera filmowa rozpoczęła się w wieku 17 lat.  Następnie został przyjęty na studia filmowe w Zlinie, gdzie zrealizował swój pierwszy semestralny film krótkometrażowy, będący kompilacją animacji z filmem fabularnym. Jako student I roku zwyciężył w konkursie na realizację wizualnej i kinowej kampanii dla uniwersytetu Thomasa Baty, a także zaczął regularną współpracę z festiwalem filmowym w Ostrawie.  Na trzecim roku  rozpoczął równocześnie studia na wydział animacji we Francji na ESAAT w Lille. W efekcie tego stażu zrealizował krótką animację lalkową pod tytułem „Animowana pętla". Kolejny staż odbył w Jerozolimie w  Izraelu, studiując film koncepcyjny i sztuki wizualne. Po czterech miesiącach pracy wraz z dwoma kolegami z Izraela stworzył czterominutowy teledysk dla grupy z Tel Awiwu o nazwie The Phototaxis. Tym wideo odnieśli sukces w Izraelu i Europie. Podczas studiów licencjackich wraz z przyjaciółmi stworzył grupę nazwaną „Krutart". Pod tą nazwą produkował wszystkie swoje prace od roku 2007. Największym projektem jest ostatni film „Luft'aci" 30-minutowa dadaistyczna komedia. Film miał swoją premierę w lutym 2011, w największym kinie Europy Centralnej- w kinie Grand w Zlinie. Polska premiera odbędzie się w Jeleniej Górze.

Program projekcji:
filmy z napisami angielskimi

LUFTACI
(2011,  29')  
Dadaistyczna komedia, mająca miejsce w zapomnianej krainie na czesko-polskiej granicy na północnych Morawach. Dwóch mężczyzn podąża, aby poświęcić swoje dziewictwo i stać się prawdziwymi mężczyznami, jednak ich ideały różnią się od zniekształconej rzeczywistości, z jaką muszą się zmierzyć. Historia o miłości i tajemnicy.  

SKELETON IN THE CLOSET  (Szkielet w szafie)
(2010,  10')
Młody mężczyzna Iwan zostaje wytypowany do odbycia pełnej przygód podróży do Ostrawy, Prowadzony przez własne przeznaczenie i proroka Hincusa cierpiącego na gruźlicę, otrzymuje znaki, które prowadzą go do wielkiego finału.

reklamy
(2006 -2010,   4')
Kompilacja reklam, jakie Martin Juza wykonał dla Uniwersytetu Thomasa Bata w Zlinie,  festiwalu filmowego w Ostrawie i firmy Czechtrade.

DEJA VU
(2010,   4')
Teledysk dla Izraelskiej grupy Phototaxis. Opowiada historię kobiety uwięzionej w cyklu powtarzających się stereotypów. Zarówno piosenka, jak i teledysk są zainspirowane obrazem Salvadora Dali „Postać kobiety z głową z Róź".

ODRAZ DOBY
(2010 4')
Teledysk dla czeskiego zespołu La Resistance.

KRUTOR
(2006 6')
Ten krótki filmik próbuje odpowiedzieć na pytanie, które zadaje każdy. Co jest wewnątrz tych wszystkich mechanizmów, które służą naszemu życiu? Czy jesteśmy częścią systemu czy to system jest częścią nas?

THE ANIMATED LOOP (Animowana Pętla)
(2008 2')
Nazwa mówi sama za siebie. Film łączy się z Krutor i jest kontynuacją analizy systemu i miejsca człowieka w nim. Ogromną inspiracją było dla autora środowisko animacji podczas studiów we Francji.  

THE WEDDING  (Ślub)
(2011 7')
To ma być najszczęśliwszy moment w jej życiu, ale cos jest nie tak. Jaki dramat może spowodować jedna głupia tradycja ślubna?

Impreza organizowana w ramach projektu pod nazwą „Polsko - czeskie spotkania z kinem niezależnym". Projekt współfinansowany przez     Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013 przy wsparciu finansowym Miasta Jelenia Góra. Partnerem Projektu jest Miasto Ostrawa oraz Centrum Kulturalno - Edukacyjne Morawska Ostrava.
null
kino LOT, ul. Pocztowa 16, WSTĘP WOLNY!!!


Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna