banner
TEXT

ZIEMIA JELENIOGÓRSKA 2010 [624 odsłon]

Poplenerowa Wystawa Fotografii

wystawa zbiorowa

Wernisaż   28.03.2011

Plener fotograficzny z Ziemią Jeleniogórską w tle

  Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne od wielu już lat organizuje plenery fotograficzne, które, z jednej strony dają sposobność do lepszej integracji członków JTF między sobą jak też z uczestnikami pleneru z zewnątrz, z drugiej strony dostarczają materiału fotograficznego do ich  własnych celów.
  O ile plenery fotograficzne organizowane w rejonie górskim  (Samotnia, Domek Myśliwski, Pod Łabskim Szczytem, Szrenica) lub podgórskim (Przesieka) skupiały się przede wszystkim na karkonoskim krajobrazie, jego detalu, o tyle ten plener poszerza formułę i daje formalne przyzwolenie na fotografowanie i pokazywanie później na wystawie wszystkiego co wiąże się z szeroko rozumianą Ziemią Jeleniogórską, czyli wykraczającą poza teren kotliny. 
null Taka koncepcja wychodzi na spotkanie z oczekiwaniem plenerowiczów z innych stron Polski, którzy już mieli okazję poznać Karkonosze, którzy są nawet nimi zafascynowani, ale których też ciągnie do poznawania dalszego terenu, który mieszcząc się w obszarze Ziemi Jeleniogórskiej ma też wiele do zaoferowania (chociażby Wieża Rycerska w Siedlęcinie, Perła Zachodu, Zamek Bolczów,  czy będące opodal Kolorowe Jeziorka i wiele innych).
  Biorąc pod uwagę fakt, że większość uczestników pleneru to przyjezdni z daleka: Radomska, Nysy, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego a także                    z Warszawy, staje się oczywiste, że plener ten to także okazja do promocji naszej Ziemi Jeleniogórskiej w tych odległych rejonach Polski, ze stolicą włącznie.
  W jaki sposób wyeksponowane są wrażenia stąd wyniesione pokazuje w zaledwie dużym skrócie ta wystawa, bowiem każdy uczestnik pleneru robił wiele ujęć a tylko kilka pokazuje tutaj. Ale ważniejsze jest, że więcej ich będzie pokazywane w rodzinnych i przyjacielskich gronach, że będą mogły one trafić na wystawy indywidualne bądź zbiorowe, że nadal będą żyły i docierały do świadomości być może i tych, co nie tyle fotografują ile poszukują ciekawych miejsc do odwiedzenia w bliższej bądź dalszej przyszłości.
  Tym razem uczestnicy pleneru stacjonowali w jeleniogórskiej dzielnicy Jagniątków w tamtejszym pensjonacie „Willa Jagniątków", opodal granicy Karkonoskiego Parku Narodowego. Atrakcją terenu był niewątpliwie „Łąkowy Kamień" tj. dom przedwojennego noblisty Gerharda Hauptmanna, dzisiaj muzeum jego imienia.
  Jeżeli pojawi się kiedyś ktoś, szczególnie z zamiarem fotografowania i głębszego poznania naszych okolic, JTF na pewno będzie w tym względzie pomocny - tak jak zawsze do tej pory.
                            Jan Foremny

Uczestnicy wystawy poplenerowej:

Ambrozik Marek - Radomsko
Biłozor Tadeusz - Jelenia Góra
Broszkiewicz Mariusz - Radomsko
Cybulski Mieczysław - Warszawa
Dołowska  Krystyna Małgorzata - Warszawa
Gutaj Teodor - Jelenia Góra
Grausz Dorota - Toruń
Grausz Marek - Toruń
Konik Aneta - Nysa
Lenarczyk Tomasz - Piotrków Trybunalski
Moszkowicz Robert - Radomsko
Paplicki Paweł - Radomsko
Rażniewski Michał - Jelenia Góra
Stępień  Artur - Piotrków Trybunalski
Szewczyk Jacek - Piotrków Trybunalski
Zieliński Adam  - Łódź

Organizator pleneru: Tadeusz Biłozor


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna