banner
Kalendarium Imprez

Dariusz Miliński - „40 lat pracy twórczej” – wernisaż wystawy malarstwa

(317 Reads)

05.05.2011 godz.17.00

„Dariusz Miliński, ur. w roku 1957 w Cieplicach, jest twórcą, reżyserem i aktorem teatru ulicznego, do którego zmobilizował nie dość, że własną rodzinę, ale także ludzi z wioski. Dariusz Miliński to jednak przede wszystkim malarz śląskich baśni i legend. Żeby scharakteryzować artystę, posłużę się fragmentem tekstu Pawła Głowackiego: „Miliński się budzi, by widzieć ostro i bez złudzeń, ale w zachwyceniu. Miliński - sybaryta oka. Miliński - obżartuch barw, odcieni i kształtów. Miliński - totalny pijak, który dzień w dzień w trupa się zalewa światem, co za oknem sterczy. Miliński budzi się o brzasku, wstaje i robi obchód. Dzień w dzień rusza w podróż dookoła dnia swego pozornie byle jakiego. Ile planet na sobie dźwiga? W ile światów dookoła dnia jest to wędrowanie?"

    Dziś Miliński inspiruje sztuką okolicznych mieszkańców, zwłaszcza młodzież, dla której urządza warsztaty. Jego zagroda w Pławnej (założył     Grupę Plastyczną „Pławna 9") jest ważnym, promieniującym na okolicę ośrodkiem kultury, nie tylko ludowej. Ma charyzmę, gdyż gromadzą     się wokół niego różni, „porąbani" przez los ludzie, którzy odradzają się tutaj przez sztukę. Każdy, kto chce tworzyć, ma tu swoje miejsce."                                                                                                              (Elżbieta Dzikowska)
  
 Galeria "Promocje". Wystawa czynna do 31 maja

Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna