banner
TEXT

MALARSTWO I CERAMIKA ARTYSTYCZNA [687 odsłon]

Janina Bany-Kozłowska i Mieczysław Kozłowski

Wernisaż   06.06.2011 godz.17.00

Wystawa otwarta od 06.06do  08.07

Janina Bany-Kozłowska - ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, Wydział Ceramiki i Szkła. Dyplom uzyskała w 1973 r. pod kierunkiem doc. H. Olech i doc. I. Zworskiej-Lipskiej. Jest projektantką w Zakładach Ceramicznych w Bolesławcu.. Organizowała liczne wystawy indywidualne, brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (między innymi w Lipsku, Paryżu, Wiedniu, Bratysławie, Pradze, Berlinie, Budapeszcie, Valencji, Dreźnie, Sofii). Jej prace znajdują się między innymi w zbiorach Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Sztuki - Zamek Książ, Muzeum Regionalnego w Sanoku, Muzeum Okręgowego w Gorzowie, Muzeum w Grenshausen (Niemcy).

Mieczysław Kozłowski - urodził się w 1949 r. w Poznaniu. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W latach 1968-1973 studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa w pracowni doc. A. Mazurkiewicz i prof. M. Zdanowicza. Artysta uprawia malarstwo sztalugowe, architektoniczne, grafikę artystyczną i użytkową oraz projektuje i realizuje malarstwo w ceramice. Ma na koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, a jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych kolekcjonerów z Polski, Niemiec, Belgii, USA.

Wystawa czynna do 8 lipca


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna