banner
TEXT

DROGI ROZWOJU [1031 odsłon]

wystawa malarstwa

wystawa zbiorowa

Wernisaż   07.11.2011  godz.17.00

Wystawa otwarta od 07.11 do  23.12

Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze, to szkoła powołana decyzją Ministra Kultury i Sztuki w 1979r.   Z czasem LP zyskiwało nowe możliwości socjalne i rozwinęło się na przestrzeni 32 lat pod względem tworzenia kierunków artystycznych.  Dzięki pracy doświadczonych artystów plastyków szkoła cieszy się dużym zainteresowaniem w regionie. Uczniowie i absolwenci LP z sukcesami biorą udział w wielu konkursach a także wystawach, w kraju i za granicą.
Ze szkołą związani byli min. Andrzej Blusz, Mieczysław Buczyński, Władysław Czyszczoń, Tadeusz Kaczmarek, Tadeusz Kowaleczko, Ewa Moskaluk , Władysław Sierka, Jan Superson, Teodozja Zielonka, Stefania Żelazko.
Obecnie: Bogdan Helik, Beata Kornicka-Konecka oraz absolwenci szkoły, którzy po studiach podjęli pracę w liceum już jako nauczyciele: Ewa Kopeć-Kotulska, Beata Kórnicka-Konecka, Agnieszka Ślipko-Strzałkowska, Julia Znamienkiewicz, Marcin Znamienkiewicz.

Uczestnicy wystawy:

1.Marlena Baranik
- Ukończyła Liceum Plastyczne w kierunku szkło artystyczne i witraż. Studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego w kierunku Edukacji Artystycznej i University College of Falmouth w kierunku Fine Art with practices choreography. Tworzy instalacje, interesuje się scenografią i performance. Prezentowała wystawy w Muzeum Karkonoskim, Galerii „N" DODN, Galerii w Goerlitz.

2.Karolina Alicja Duda - absolwentka Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze. W swoich pracach wykorzystuje motyw wełny. Łączy różne formy zarówno szklane jak i drewniane z tkaniną zrobioną na drutach czy szydełku. W swoich pracach wykorzystuje także materiały miedziane i metalowe. Brała udział w licznych wystawach w kraju i zagranicą.

3.Anna Duma - Urodziła się w 1986r. we Wrocławiu. Absolwentka Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze , kierunku Projektowania Szkła i Witrażu. Studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w kierunku projektowania szkła. Studentka University of Wolverhampton, Art &design- glass design. Uczestniczka wielu wystaw w Polsce, Czechach, Niemczech, Anglii i Francji. Pasjonatka sztuki designu i komiksu. Tworzy grafiki, rysunki i witraże.

4.Katarzyna Gorczyca - urodziła się w 1983r. Absolwentka Liceum Plastycznego oraz Szkoły Wyższej Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu kierunek: konserwacja i renowacja dzieł sztuki o specjalności : restauracja dzieł rzemiosła artystycznego. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym oraz renowacji i pozłotnictwie ram i snycerstwie. Eksperymentuje z własną sztuką, łączy farby olejne ze złotem, srebrem, brązem proszkowym, szukając nowego podłoża malarskiego. Większość obrazów maluje na podstawie własnych snów.

5.Sandra Kamińska - absolwentka Liceum Plastycznego w 2011r. W swojej twórczości posługuje się technikami rysunku oraz grafiki.

6.Joanna Kananowicz - ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze oraz Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom w Pracowni Rysunku prof. Joanny Imielskiej.
„Pretekstem do tworzenia i poszukiwania własnego  świata jest rzeczywistość materialna.
Prezentowane przeze mnie prace są próbą utrwalenia na papierze ulotnych obrazów natury.
Powstałe z fragmentów widzianych pejzaży zapamiętanych uczuć i chwil, przywołują sceny, dźwięki, smaki, zapachy, tworzą nowe ich wersje i pozwalają cieszyć się nimi".

7.Agnieszka Jagoda Kwiatkowska - urodziła się w 1991r. Absolwentka Liceum Plastycznego. Studentka Kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się malarstwem, fotografią, historią sztuki.

8.Agata Roszkiewicz - ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne w 1998r. i Akademię Sztuk Pięknych w 2004r. Malarka, projektantka biżuterii i poetka.

9.Anna Zagórska - ukończyła Liceum Plastyczne o specjalności szkło artystyczne i witraż. Studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni profesor Małgorzaty Dajewskiej. Prace ze szkła i malarstwo prezentowane na wystawach we Wrocławiu, Jeleniej Górze w Muzeum Karkonoskim i galerii „N" DODN, Galerii Nyskiej w Gorlitz, w Galerie De L`Obiet w Sommecaise we Francji, w Piechowickim Domu Kultury. Realizuje się w projektach grafiki komputerowej, fotografii, witrażu, malarstwie.


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna