banner
TEXT

MALARSTWO I RYSUNEK [594 odsłon]

Wiktor Staszak

Wernisaż   14.11.2011  godz.17.00

Wystawa otwarta od 14.11do  29.12

urodził się w 1961r. w Głubczycach. Od wielu lat związany jest z Jelenią Górą, gdzie mieszka i pracuje. Jest specjalistą ds. aranżacji wystaw w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Już jako nastolatek  sięgnął po pędzel i ołówek. Zafascynowany twórczością niderlandzkich mistrzów pędzla, próbował swoje emocje przenosić na płótno. Należał do jeleniogórskiej grupy R - działąjącej przy Jeleniogórskim Towarzystwie Społeczno - Kulturalnym. Długie lata współpracował z Urszulą i Henrykiem  Szymczakami prowadzącymi galerię Feliks. Jest członkiem kolonii artystycznej - Stowarzyszenie NOWY MŁYN, skupionej wokół domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szkarskiej Porębie (Oddział Muzeum Karkonoskiego).

Malarstwo Wiktora Staszaka było prezentowane na wielu
wystawach zbiorowych. Indywidualna wystawa malarstwa artysty miała miejsce w domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Ma wiele pasji i szerokie zainteresowania, najbardziej jednak kocha malarstwo, muzykę i sport. Miłośnik eskapad rowerowych i narciarstwa biegowego. Kontakty z przyrodą są inspiracją wielu prac prezentowanych na wystawie.
Wszystko co osiągnął w twórczości zawdzięcza sobie, swojemu talentowi


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna