banner
TEXT

OPOWIEŚCI [622 odsłon]

malarstwo

Barbara Malinowska

Wernisaż   02.02.2012

Wystawa otwarta od 02.02.2012 do  29.02.2012

Od urodzenia związana z Wałbrzychem. Z wykształcenia projektant wnętrz. Zawodowo pracująca w Dziale Oświatowym w Muzeum w Wałbrzychu. Autorka tomików poezji: "Mój prywatny świat" oraz "Stokrotnik". Współautorka antologii. Polscy Poeci Papieżowi Poecie "Cud który trwa". Ma na swoim koncie dziesiątki wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce, między innymi w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Rzeszowie, Lublinie, oraz poza jej granicami: w Niemczech, Czechach, Włoszech. Prowadzi warsztaty malarskie, gdzie pod jej okiem starsi i młodsi uczestnicy indywidualnie doskonalą swój warsztat. Wiceprzewodnicząca Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Wałbrzychu.

„Dzieło sztuki istnieje samo w sobie i to można zauważyć w twórczości Barbary Malinowskiej. Cała jej twórczość, zarówno malarska jak i poetycka, przesycona jest dużą wrażliwością oraz sugestywnym przekazem świadczącym o stanie wewnętrznym twórcy. Gdy patrzy się na Jej obrazy, czyta poezję, to jawi się obraz osoby bogatej wewnętrznie, bardzo wrażliwej, delikatnej, obdarzonej wielką kulturą osobistą." 
Stanisław Przewłocki  - artysta plastyk

www.basiamalinowska.plzaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna