banner
TEXT

RYSUNKI I AKWARELE [816 odsłon]

Dariusz Gębura

Wernisaż   01.03.2012, godz. 17:00

Wystawa otwarta od 01.03.2012 do  28.03.2012Autor związany z Pracownią Plastyczną Dorosłego Człowieka działającą przy Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu, prowadzoną przez mgr sztuki Joannę Ratajczak-Kurowicką. Jego działania plastyczne wyrażają się w technikach: malarstwo olejne, akwarele, rysunek.


Maluje pejzaże w plenerze, architekturę, naturę. Tworzy swój własny świat z głębokiej potrzeby duchowej. Poprzez malarstwo zmienia swoją zwykłą codzienność wyrażając swoje widzenie natury zgodnie z określonymi wartościami jakie niesie ze sobą sztuka.

Słowo o sobie

    Na początku chcę wyrazić Państwu swoją wdzięczność za zainteresowanie, okazane pracom początkującego twórcy - amatora.                                            
     Mam pięćdziesiąt lat. Zawodowo administruję nieruchomościami. Wolny od pracy czas chętnie spędzam na pieszych wędrówkach po górach, uwielbiam też żeglować. Te dwie
pasje są źródłem wielu wrażeń, które kiedyś mam nadzieję ubrać w formę plastyczną.
       Rysowałem z potrzeby serca „od zawsze", lecz prawdziwy kontakt z plastyką nawiązałem w roku 2006, przychodząc na zajęcia do zrzeszającej amatorów Pracowni Plastycznej Dorosłego Człowieka w ODK, prowadzonej przez mgr sztuki, panią Joannę Ratajczak-Kurowicką. Rozpoczynająca się wówczas działalność Pracowni była dla mnie jak pomocna dłoń w drodze na górski szczyt, jak cuma podana w porcie po długim rejsie. Dała możliwość doświadczenia radości tworzenia, klimatu plenerów i ocen ze strony Państwa - którzy odwiedzacie Galerie sztuki.                                                             
      Swoje realistyczne prace tworzę w kilku ulubionych technikach: rysunku ołówkiem, węglem i tuszem oraz w malarstwie olejnym i akwareli. Częstym tematem moich prac są martwe natury oraz obiekty architektury, dlatego te właśnie tematy zdominowały wystawę, do której obejrzenia serdecznie Państwa zapraszam.   

Dariusz Gębura
zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna