banner
TEXT

RETROSPEKTYWA [695 odsłon]

malarstwo

Anita Giesbers

Wernisaż   05.03.2012, godz. 17:00

Wystawa otwarta od 05.03.2012 do  29.03.2012


Anita Giesbers - z zawodu kreślarz oraz technik budowlany. Od 1999 roku mieszkanka Goerlitz, a od 2004 należy do Górnołużyckiego Towarzystwa Plastycznego  w Loebau. Od wielu lat bierze czynny udział w licznych wystawach grupowych na terenie Niemiec i za granicą.         
     Wystawa w Galerii Promocje ODK w Jeleniej Górze jest pierwszą indywidualną wystawą Anity Giesbers. Wystawa jest prezentacją całego dorobku artystycznego. Pośród 28 obrazów zobaczymy 19 pejzaży, które przedstawiają piękno krajobrazu gór w Zittau oraz Szklarskiej Poręby, 4 portrety, 3 martwe natury i 2 akty. Prace zostały wykonane w różnych technikach: grafika, węgiel, sepia, akwarela i pastel.
„Prezentacja prac w Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze to pierwsza indywidualna wystawa Anity Giesbers. Malarstwem zajmowała się od dzieciństwa. Była utalentowaną młodą damą, która pod okiem wspaniałych wykładowców i pedagogów poszerzała swoje umiejętności w kółkach plastycznych działających w ówczesnym NRD.                 
   Cenną umiejętnością Anity  okazał się wyuczony zawód kreślarza, dokładność i wręcz perfekcjonizm stał się znakiem firmowym artystki, wprowadza równowagę pomiędzy zbyt
uporządkowanym a swobodnym malarstwem. Mieszkając wiele lat w Dessau oddała się bez granic portretowi, jej spostrzegawczość i obserwacje pozwoliły w pełni na zaprezentowanie swoich umiejętności.                             
  Od kilku lat jest mieszkanką Goerlitz i członkiem Górnołużyckiego Towarzystwa Plastyków, imponuje grupie w szczególności w trakcie zajęć nad studium postaci swoją wyważoną i pełną rozmachu kreską. Zanim przybyła na teren Górnych Łużyc malowała portrety, akty i martwą naturę. Zmiana miejsca zamieszkania zmieniła również tematykę jej prac. Zafascynowana krajobrazem tych terenów coraz częściej malowała pejzaże korzystając przy tym z różnych technik: pasteli, akryli czy akwareli.                     
    Dla Anity Giesbers ważna jest nie tylko realizacja samej siebie, ale spotkanie i wymiana doświadczeń z innymi artystami. Dlatego też Górnołużyckie Towarzystwo Plastyków stanowi wspaniałą platformę do wielu działań artystycznych w przyszłości."                        
    
                                            Joachim Mach
Członek Górnołużyckiego Towarzystwa Plastyków w  Loebau


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna