banner
Kalendarium Imprez

Teatr "Baj Pomorski" - "Olbrzym" - wydarzenie specjalne 12. JFTD

(288 Reads)

21.04.2012

W sobotę, 21.04.2012, o godz. 11:00 w Zdrojowym Teatrze Animacji odbędzie się Gala Festiwalowa 12. JFTD. Po "Korowodzie" (plenerowej akcji teatralnej), ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród zapraszamy na wydarzenie specjalne: spektakl "Olbrzym" w wykonaniu Teatru "Baj Pomorski" z Torunia.

Na spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki - do odebrania w sekretariacie ODK.

OLBRZYM

autor: Phillippe Dorin
scenariusz i reż.: Piotr Tomaszuk
scenografia: Eva Farkasova
muz: Piotr Nazaruk

Teatr „Baj Pomorski"  Toruń
premiera  13.04.2004

Obsada: Edyta Łukaszewicz-Lisowska, Marta Parfieniuk, Jacek Pysiak, Mariusz Wójtowicz

Opowieść o samotnej dziewczynce i równie samotnym Olbrzymie. Pewnego dnia ów Olbrzym przybywa do miasteczka i porywa dziewczynkę. Z miasta wyrusza ekspedycja, aby uwolnić porwaną. Tymczasem dziewczynka zaprzyjaźnia się z Olbrzymem. Ale czy ludzie zaakceptują taką przyjaźń? Niestety w oczach myśliwych ratujących dziewczynkę Olbrzym to jedynie straszliwe stworzenie pożerające dzieci. W inscenizacji Piotra Tomaszuka w świat scenicznej bajki wprowadzają trzy fantazyjne postaci w melonikach i frakach. Swoje popisy przypominające cyrkową klaunadę ubarwiają historią o olbrzymie porywającym dzieci. Gdy na scenie pojawia się zarys wielkoluda w meloniku, wymyślona historia zaczyna dziać się naprawdę.
Spektakl dla dzieci od 6 lat. Trwa: 60 min.Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna