banner
TEXT

ŚWIAT MÓJ I TWÓJ [536 odsłon]

malarstwo

Ksenia Kuligowska

Wernisaż   07.05.2012, godz. 17:00

Wystawa otwarta od 07.05.2012 do  31.05.2012


Ksenia Anna Kuligowska urodziła się w Kowarach. Od urodzenia Ksenia mieszka w Jeleniej Górze-Cieplicach. Ukończyła szkołę podstawową. Choroba przerwała możliwość dalszej edukacji. Ta niezwykła i utalentowana osoba maluje od zawsze. Już od drugiego roku życia Ksenia przejawiała talent malarski. Początkowo jej warsztat pracy nie był w stanie sprostać barwom i przestrzeniom, które chciała stworzyć jej wrażliwość i wyobraźnia. które zostaną zaprezentowane i rozświetlą przestrzeń Galerii Hall w Osiedlowym Domu Kultury.


Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do otwarcia się na odbiór podwójnej ftwórczości międzypokoleniowej córki i matki. Ksenia Anna Kuligowska i Mieczysława Kłos-Kuligowska to duet uzupełniający się. Malarstwo Kseni - córki zainspirowało do napisania wierszy Matki - Mieczysławy.     
                                                           
      Ksenia nadaje swoim pracom wyraz magicznego poczucia istnienia w bezwarunkowej miłości, którą otaczać może tylko Matka. Nadaje wymiar wiecznej duchowej młodości i pasji tworzenia. Realne i praktyczne dotykanie czaru wolności, mierzenie się z dokuczającymi chorobami - wszystko to buduje misterium świata obecnego i wyobrażania sobie świata i życia w przyszłości nie gubiąc się w niej i jej nie zmieniając. Ksenia maluje intuicyjne i z potrzeby serca. Znalazła w ten sposób własną metodę samouzdrawiania i kreowania swojego świata.

Dorota Leszczyłowska


     Ksenia swoje prace tworzy w kilku ulubionych technikach: akryl na płótnie, pastele olejowe, gwasz, tempera, rysunek ołówkiem. Tematami jej prac są: martwa natura, architektura, portrety - twarze zwierząt i ludzi oraz ich nastroje, pejzaże, zwierzęta.
      Malarstwo mojej córki Kseni jest dla mnie ogromną radością. Mój odbiór obrazów Kseni zawarłam w wierszach, których tytuły są jednocześnie tytułami obrazów.                                               .
     Obrazy Kseni oraz moje wiersze polecam tym, którzy poszukują sposobu wyrażenia swoich uczuć i myśli, tym którzy są na drodze lub też poszukują drogi do krainy dobra i miłości.                       
                                         
                                                                     Mieczysława Kłos - Kuligowska
zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna