banner
TEXT

"SZ" [561 odsłon]

malarstwo sztalugowe, szkło artystyczne

studenci ASP we Wrocławiu

Wernisaż   04.03.2013, godz. 17:00

Wystawa otwarta od 04.03.2013 do  29.03.2013W wystawie udział wezmą: Małgorzata Amarowicz, Paulina Bucek, Magdalena Burger, Patrycja Godula, Marzena Hołysz, Anna Józefowska, Joanna Kasperkiewicz, Małgorzata Konieczna, Małgorzata Madej, Małgorzata Mitka, Jagoda Nowak oraz Andrzej Blusz.

W Galerii Promocje goszczą młodzi artyści - studenci Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia.
Prezentują malarstwo, grafikę, fotografię. Prezentują to, co ich fascynuje. Kreskę, barwną pla-
mę i błysk flesza. Ktoś powie: no cóż, kolejna wystawa młodych twórców.  Dla większości tak
będzie, bo gdy oglądamy wystawę rozmawiamy o tym, co widzimy, ale co wiemy o jej twór-
cach? Autorzy prac to młodzi ludzie. Podczas pierwszych ich wernisaży wzrok widzów omiatał
skrzętnie każdego z nich powodując niepokój, zaciekawienie i strach. Jak mnie ocenią? Czy spodobają się moje prace? Czy w ich oczach pozostanę artystą? - To pytania, które stawiają sobie wszyscy stojąc w reflektorze rozkwitającego talentu. Talentu, który rozpoznał „łowca" talentów i wieczny optymista - ich GURU Andrzej Blusz. Osoba, która daje siebie innym. Minęło parę lat, a On jest dalej z nimi - jako wykładowca i przyjaciel. Na wystawie w Galerii Promocje zobaczymy prace osób dojrzałych. Lepsze czy gorsze?  Z pewnością inne. Czy jest to świat rzeczywisty, czy tylko fantazja, złudne widzenie. Ich prace to po prostu ONI, to każdy z nich taki, jakim chce, abyśmy go widzieli. To każdy z nas w masce dla innych.      


Bogusława Bogucka
Kurator Galerii N... DODNzaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna