banner
TEXT

"BOROWICE 2012" [744 odsłon]

fotografia

wystawa zbiorowa

Wernisaż   07.03.2013, godz. 17:00

Wystawa otwarta od 07.03.2013do  19.04.2013Poplenerowa wystawa fotografii zorganizowana w Ośrodku Wczasowym "Łokietek" w Borowicach z inicjatywy Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. W plenerze wzięli udział m.in. uczestnicy z Radomska, Nysy, Łodzi, Olsztyna, Piotrkowa Trybunalskiego, Pokrzywna, Warszawy i Jeleniej Góry.

   Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne za główny przedmiot swojej działalności przyjęło krzewienie fotografii poprzez różne formy działania, w tym m.in. poprzez organizowanie plenerów fotograficznych.
   Jest oczywiste, że JTF znajdując się w tak atrakcyjnym miejscu, jakim jest przygraniczny region karkonoski, w szczególnym stopniu zwraca uwagę na to miejsce, umiejscawiając w nim wiele plenerów, w tym ogólnopolskich a nawet międzynarodowych.
   Jako miejsca plenerowe były to zarówno okolice schronisk górskich, jak chociażby Samotnia, Pod Łabskim Szczytem czy Szrenica, ale również w miejscowościach podgórskich, czyli w Przesiece, Jagniątkowie i ostatnio w Borowicach. Oczywiście miejscowości te były miejscem „wypadów" zarówno w wyższe partie Karkonoszy jak i w szeroko rozumiany Region Jeleniogórski.
   Plenery te obok podstawowej funkcji, tj. ułatwienie zbiorowej penetracji fotograficznej, spełniają też funkcję wymiany doświadczeń między uczestnikami, ale też nabywaniem wiedzy o regionie poprzez wysłuchanie prelekcji ilustracyjnie bogato uzupełnianych przez zapraszanych prelegentów. Wreszcie uczestnicy plenerów zawsze mają okazję do zaprezentowanie swoich fotografii, porozmawianie o nich, podejmowania dyskusji na interesujące ich tematy.
   Oczywiście, nie inaczej było też w Borowicach, gdzie stacjonowali tym razem plenerowicze, którym górskie widoki i wędrówki po malowniczych miejscach zwiększały nie tylko apetyt ten popularnie rozumiany, ale też ten na uwiecznianie wszystkiego tego co wydawało się fotogeniczne.
   W dodatku, jak oprócz tego, nawiązały się nowe koleżeństwa czy pogłębiły „stare" przyjaźnie, jak ilość wrażeń korelowała z ich jakością, jak zrodziło się zauroczenie widokami i chęcią powrotu do nich a zebrany materiał fotograficzny jest satysfakcjonujący - cel pleneru został osiągnięty.
   Pisząc, że JTF organizuje plenery jest stwierdzeniem ogólnikowym, bowiem wiadomo, że za każdym takim działaniem kryje się konkretna osoba, w tym przypadku Tadeusz Biłozor - prezes JTF, jednocześnie Komisarz pleneru i jego uczestnik.
                                                      Jan Foremny zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna