banner
TEXT

"MOJE PASTELOWE PASJE" [566 odsłon]

pastele

Stanisław Mierzwiński

Wernisaż   25.04.2013, godz. 17:00

Wystawa otwarta od 25.04.2013 do  31.05.2013

„(...) Urodziłem się 6 maja 1944 w Gniewkowie. W latach 1980 - 2004 prowadziłem działalność gospodarczą. W latach 70-tych poznałem również wielu artystów z Jeleniej Góry i Karkonoszy. Moim Mistrzem stał się artysta plastyk i pedagog - Władysław Czyszczoń - w 2012 r. uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis.

To pod Jego wpływem powstały moje pierwsze prace. Częste spotkania, rozmowy, podobna wrażliwość, stały się dla mnie inspiracją do własnego odkrywania świata sztuki malarskiej.  Od 2005 - już na emeryturze - zacząłem spełniać swoje pasje malarskie.
       W latach 2009-2011 uczęszczałem do Pracowni Dorosłego Człowieka przy ODK w Jeleniej Górze. Pracownię tę prowadziła mgr sztuki Joanna Ratajczak - Kurowicka. Tam poznawałem warsztat malarski, uczyłem się koncentracji na formie, fakturze i kolorze. Okres ten - bardzo pracowity - był pełen twórczych, budujących rozmów podczas cotygodniowych spotkań i letnich plenerów malarskich w urokliwych miejscach Karkonoszy. Zajęcia w Pracowni dały mi możliwość nawiązania w ciekawych okolicznościach nowych budujących kontaktów z  ludźmi o podobnych zainteresowaniach i różnych charakterach.
     Głównym tematem moich prac jest „Martwa natura". Maluję również pejzaże oraz portrety najbliższych. Rysuję i maluję kredkami akwarelowymi, tuszem, ale moją umiłowaną techniką jest kredka pastelowa sucha na bazie lakieru. Od trzech lat wspieram i udzielam się w Koncertach Charytatywnych „Rodzice - Młodzieży" organizowanych przez Dyrekcję Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze. W 2012r. zostałem mianowany „Bohaterem Tygodnia" tygodnika „Chwila dla Ciebie" za przekazanie swoich prac na Aukcję,
która ma na celu wspomaganie najzdolniejszych uczniów."

Stanisław Mierzwińskizaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna