banner
TEXT

"KOSMOPOLITYCZNE MALARSTWO I COLLAGE" [626 odsłon]

malarstwo

Gabriele Watterott

Wernisaż   06.05.2013, godz. 17:00

Wystawa otwarta od 06.05.2013 do  31.05.2013

Dla Gabrieli Watterott, osoby niezwykle twórczej, sztuka to... spotkania z przygodą. Efektem tych spotkań jest właśnie dzisiejsza wystawa. Prezentowane collage są udokumentowaniem własnych obserwacji, nierzadko doprawionych odrobiną przejaskrawionej pikanterii.

Są wyrazem relacji międzyludzkich, a także emocji społeczno-polItycznych z wplecioną lekką ironią i  zapytaniem o to, jakie są kobiety we współczesnym świecie? Piękne i szalone! - odpowiada w swych collagach artystka. Wydając taką opinię autorka kieruje się zmysłem wzroku i słuchu, podąża z duchem czasu, podkreśla w nietypowy sposób otaczający ją środowisko. Poza światem trudnych, często ciężkich,  emocji zawiera w swych pracach również ton lekki i subtelny, wyrażony nutką poezji. I to właśnie za jego pośrednictwem autorka wprowadza widza w nastrój wzbudzający ciekawość, zachęcając do podjęcia rozmowy i pozostawiając jednocześnie pewien niedosyt... W świat emocji wmieszany jest zupełnie inny - świat z pierwszych stron gazet, świat polityki. Pojawiają się więc: Angela Merkel pierwsza kobieta Kanclerz oraz Barack Obama, pierwszy czarnoskóry Prezydent w Białym Domu.
Gabriela Watterott prezentuje nam również małe formaty, wykonane w akrylu. Powstały one w czasie warsztatów w Barcelonie, w 2012 roku. Podróże dla artysty to skarbnica wiedzy. Ludzie, piękna architektura, krajobrazy i kultura pobudzają niesamowitą wyobraźnię i kreatywność. Czego dowodem jest prezentowana dzisiaj widzom wystawa. Najbardziej istotnym elementem w twórczości artystki jest zachwyt nad otaczającym nas światem, a specyficzna gra kolorów, którymi malarka bawi się tak lekko i radośnie powiązana jest wyborem tytułów nadając każdej z prac szczególną wartości charakter.


Barbara Szutenbach - ZDK Zgorzelecezaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna