banner
Kalendarium Imprez

Pokaz filmowy z cyklu CINEMA-OFF: "Wielopak Toruńsko - Bydgoski"

(409 Reads)

17.03.2006   godz. 20.00

W programie między innymi:

"Koniec wojny" - reż. Tomasz Szafrański

Tomasz Szafrański jest absolwentem reżyserii filmowej Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim. Zdążył już zrealizować kilka filmów, w tym "Widmo" z udziałem Andrzeja Pisarka, "Faszystę" ­ z Ryszardem Zaorskim, Grzegorzem Przybyłą i Andrzejem Dopierałą oraz "Mamę" z Elżbietą Okupską i Dariuszem Niebudkiem. Samodzielnie zrealizował własny autorski film niezależny "Diabeł", do którego napisał scenariusz oparty na opowiadaniu Guy'a Maupassanta. Film wystylizowany na kino grozy, został zakwalifikowany na jeden z najważniejszych festiwali kina niezależnego na świecie Slamdance 2006.
"Koniec wojny" jest jego pracą dyplomową. Opowiada o ostatnich dniach okupacji na ziemiach polskich w pobliżu granicy z ZSRR. Za garstką przerażonych, wycieńczonych żołnierzy niemieckich podąża Armia Czerwona. Czują przed nią paraliżujący strach. Film wymagał niezwykłej dbałości o szczegóły historyczne, o co zadbała ekipa Barbary Ptak ("Nóż w wodzie", "Ziemia obiecana", "Noce i dnie", "Faraon"). Odtworzona z niezwykłym autentyzmem Armia Czerwona wymagała udziału ponad 300 statystów. Przy realizacji filmu ekipę wspierała policja, wojsko z Zamościa, władze Zwierzyńca i okolic oraz większa część tamtejszej społeczności. Opiekę nad całością sprawowali Jerzy Stuhr i Filip Bajon. W filmie występują sami mężczyźni. Nie ma ani jednej roli kobiecej.  W "Końcu wojny" występują:  Sebastian Łach, Andrzej Grabowski, Andrzej Żółkiewski i Steffen Mőller.

 "Mr. Parabolic - za żarciem" - reż. Jacek Kościuszko

Utalentowany twórca multimedialny z Torunia, po sukcesie filmu-teledysku "Mr. Parabolic", nakręcił jego część drugą. Tematyka filmu, choć powszechnie znana, ujęta w formie teledysku mile zaskakuje i cieszy wielorodnością i oryginalnością przenikających się obrazów.

szczegóły na temat cyklu na stronie: www.filmforum.cinema.plOptions :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna