banner
TEXT

"Schody do nieba", "OM" [885 odsłon]

Wernisaż   6.03.2006   godz. 17.00

Wystawa otwarta od 6.03.2006do  30.03.2006

Zbigniew Gałucki - malarz i rysownik, należy do grupy "euroart" w Zgorzelcu, z którą od wielu lat wystawia swoje obrazy olejne i rysunki. Uprawia malarstwo figuratywne, w którym poza naturalistycznie traktowanym portretem, dominuje pejzaż. Pejzaż zgodny z barwami natury, fascynujący kształtami, ale też pejzaż, w którym miesza się doznanie słońca, deszczu, przyszłości z przeszłością; poszukujący możliwości odejścia w "inną rzeczywistość".

Tomasz Brudniak - artysta malarz tworzy w technice oleju, akrylu, akwareli. Maluje martwe natury, pejzaże i abstrakcje. Ukończył studia pedagogiczne na Wydziale Pedagogiczno - Artystycznym w Kaliszu - Filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Należy do grupy "euroart". Brał udział w wielu wystawach zbiorowych. Indywidualnie wystawiał swoje martwe natury i pejzaże w Piwnicy Staromiejskiej w Zgorzelcu i Galerii Domu Kultury w Bogatyni.

W obrazie Zbigniewa Gałuckiego "Schody do nieba"  -  teatralnie  zestawione  oranżowe, skalne stopnie prowadzą w nieokreśloną, przestrzenną otchłań subtelnych, rozbielonych, błękitnych plam, dając odczucie mroźnej, zimowej atmosfery.  Galeria  "Promocje"  ODK  w  Jeleniej  Górze   to   drugie  miejsce indywidualnego pokazu malarstwa Zbigniewa Gałuckiego. Pierwszy odbył się w salonie wystawowym Domu Kultury w Bogatyni.
Stanisława Witek

W Galerii "Promocje" ODK Tomasz Brudniak pokazuje obrazy powstałe w wyniku obserwacji natury i fascynacji indyjską mantrą, w której inspiracją są znaki OM, będące punktem wyjścia do przemyśleń i poszukiwań formalnych. Te abstrakcyjne kompozycje zdyscyplinowane pod względem kontrastów barw, faktur, tworzące zaspolenie tła i kontrastów, poddane szczególnemu
rytmowi krętych linii, tworzą oryginalne obrazy, nowoczesne w formie, przyciągające uwagę, dają odbiorcy komfort skupienia i wyciszenia.
Stanisława Witekzaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna