banner
Kalendarium Imprez

Dominik Bukowski Group – koncert jazzowy

(302 Reads)

13.03.2014, CZWARTEK, godz. 19:00

W marcu 2014 roku będzie miała premierę najnowsza płyta Dominika Bukowskiego pt. „SIMPLE WORDS", do której zaprosił wybitnych muzyków, m.in. odnoszącego sukcesy pianistę Sri Hanuraga. Repertuar stanowią kompozycje lidera grupy, choć są one zaledwie pretekstem do wspólnego tworzenia na scenie. Jest to kwartet, w którym priorytetem jest interakcja, reagowanie na siebie, tworzenie wspólnej „tkanki muzycznej". Muzyka zawarta na płycie to chęć niewerbalnego wyrażania uczuć i emocji za pomocą prostych słów, w tym przypadku instrumentów muzycznych, i niezależnie od wielokulturowości zespołu muzycy mówią wspólnym językiem, za pomocą idiomu jazzowego przekazują te same wartości.

DOMINIK BUKOWSKI - wibrafonista, absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej, wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zdobywca indywidualnego wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni (1999) oraz zwycięzca konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej 2002. Od 2003 r. zajmuje II miejsce w kategorii wibrafon roku w ankiecie Jazz Forum. 

SRI HANURAGA - urodzony w 1985 roku w Dżakarcie w Indonezji, w wieku 15 lat zaczął naukę pod kierunkiem Indry Lesmana, wybitnego indonezyjskiego pianisty. W tym okresie zajął pierwsze miejsce na JGTC Competition, wystąpił również na międzynarodowym „Java Jazz Festival". W wieku 19 lat rozpoczął studia w Konserwatorium w Amsterdamie, rok później otrzymał I nagrodę indywidualną na East of Eastern Jazz Festival w Nijmegen, zaś w 2009 zajął drugie miejsce w YPF Jazz Piano Competition.

PIOTR LEMAŃCZYK - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 95 i 96 w Krakowie. Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym Europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Koncertował m.in. we Francji, Izraelu, Kanadzie, Szwecji, Finlandii, Estonii, Rumunii.

PRZEMYSŁAW JAROSZ - w latach 1999-2001 studiował na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W 2005 r. zdobył Grand Prix festiwalu Rura Jazz Live z zespołem Acoustic Jazz Quartet. Ma na swoim koncie współpracę z Nicolasem Simionem, Piotrem Wojtasikiem, Grzegorzem Nagórskim, Jackiem Meirą i wieloma innymi.

kawiarnia MuzaOptions :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna