banner
Kalendarium Imprez

Etiudy Warszawskiej Szkoły Filmowej - pokaz kina niezależnego z cyklu "Cinema-OFF"

(417 Reads)

23.06.2006   godz. 20.00

Warszawska Szkoła Filmowa to pierwsza tego typu szkoła artystyczna w Polsce. Jej założycielami są aktor Bogusław Linda oraz reżyser Maciej Ślesicki. Rzemiosła artystycznego uczą w niej najwybitniejsi specjaliści świata filmu oraz największe gwiazdy polskiego kina: Bogusław Linda, Maciej Ślesicki, Magdalena Łazarkiewicz, Agnieszka Holland, Beata Tyszkiewicz, Marek Koterski, Daniel Olbrychski, Andrzej Ramlau, Zbigniew Hołdys i inni.

Szkoła wzorowana jest na modelu artystycznych szkół filmowych w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Tam wykształcenie filmowe to przede wszystkim solidne wykształcenie zawodowe. Klasycznym przykładem jest słynne "Actor's Studio". Wybitne osobistości, znakomity program i dostosowanie wykształcenia do warunków rynkowych. W Warszawskiej Szkole Filmowej niewiele jest przedmiotów teoretycznych. Wszelkie wykłady mają przełożenie na praktyczne umiejętności i dlatego w ciągu dwóch lat szkoła jest       w stanie wykształcić profesjonalistów, którzy będą gotowi do podjęcia pracy w filmie i telewizji.

Program projekcji:
"Profesor" - reż. Justyna Kopik-Nagłowska
Obraz pokazujący zawiłość relacji rodzinnych. Zainteresowani własnymi sprawami bohaterowie nie liczą się nawet z tragediami ludzkimi. Ironiczna i inteligentna tragikomedia.

"Serce na dłoni"  -  reż. Dorota Kobiela
Historia mężczyzny nieszczęśliwie zakochanego w swojej koleżance z pracy. Jarek, główny bohater, zakompleksiony, delikatny i stłamszony przez swą nadopiekuńczą matkę od dłuższego czasu żyje w samotności. W swoim ciemnym maleńkim mieszkaniu własnoręcznie rzeźbi breloczek - prezent dla uroczej koleżanki. Film pełen ciepła, niespodzianek i komputerowych efektów specjalnych.

"Janek"  -  reż. Renata Gabryjelska
Opowieść o pucybucie z krakowskiego dworca PKP. Bezdomny, zakochany w Jadzi - dworcowej sprzątaczce, snuje opowieść o marzeniach, przyjaźni, przeznaczeniu i wolności oraz kapitalizmie dworcowym. Film zatrzymuje na chwilę, wprowadza w stan refleksji oraz zadumy nad losem bohatera.

"Swami Omkarananda" - reż. Artur Gabrysiak
Niekonwencjonalny dokument opowiadający o wydarzeniu, w którym biorą udział niezwykli ludzie. Tajemnice zostają ujawniane stopniowo,  a najważniejsza z nich wyjaśnia się dopiero pod koniec filmu. Pełen mistycyzmu film, którego siłę stanowi również doskonałe tło muzyczne w wykonaniu m.in. Milo Kurtisa (Freaks Drum).Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna