banner
Kalendarium Imprez

Dawid Żynda, Weronika Lucińska - "Od naczynia do obiektu"- - wernisaż wystawy ceramiki artystycznej

(359 Reads)

13.04.2015, godz. 17:00  galeria Promocje ODK

Dawid Żynda - urodził się w 1988 roku. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku projektowanie ceramiki. Od 2013 roku pracuje jako asystent w Katedrze Ceramiki w pracowni profesora Przemysława Lasaka na wrocławskiej ASP. Organizuje i przeprowadza wypały w piecach opalanych drewnem. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Tworzy głównie w technice toczenia na kole garncarskim. Tworzy obiekty rzeźbiarskie, naczynia z pogranicza art designu i instalacje.

 

Weronika Lucińska - w jej twórczości istotne miejsce zajmują żywioły.  Żywioł wody jest spośród nich najczęstszym źródłem inspiracji, jak również medium równorzędnym z samymi obiektami ceramicznymi. Różnych rodzajów płynów używa również jako medium w instalacji.

W obszarze swoich poszukiwań wyrazu plastycznego znajduje się chęć zaklęcia w materii ceramicznej ruchu, płynnej zmiany kształtu początkowo centrycznego, geometrycznego obiektu. W procesie projektowania i doświadczeń szczególną uwagę poświęca  iluzji przestrzeni, analizuje zniekształcenia jakie powoduje woda na obiektach rzeźbiarskich w niej zanurzonych. Rzeźby stają się wtedy odrealnione, dają wrażenie pozornej lekkości  tworzywa ceramicznego.

 

Czas trwania wystawy: Galeria Promocje - 13.04. - 22.05.2015r.null

Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna