banner
Kalendarium Imprez

JAZZOWE ŚRODY - Jacques Kuba Séguin – Litania Projekt

(299 Reads)

15.04.2015, godz.19:00  klub Kwadrat ul. Bankowa 28/30

Jacques Kuba Séguin - zdobywca w 2012 roku nagrody Odkrycie roku kanadyjskiego radia i telewizji, kanadyjski trębacz i kompozytor polskiego pochodzenia cieszy się wzrastającą z każdym rokiem popularnością. Jego wielostronne zainteresowania i chętne podejmowanie nowych wyzwań powodują, że pasjonuje go praca nad dźwiękiem w wielu odmianach. Na przykład: ze swoją grupą ODD LOT, sięga on raczej do wschodnio europejskiej ludowej melodyjności, nasączając ją jazzem i muzyką elektroniczną. W formacji Litania Projekt z kolei, Seguin wiąże neoklasyczny jazz amerykański z pogłosem północnoeuropejskich fascynacji. W Montrealu, w którym się urodził i z którego czerpie jego wieloetniczny koloryt, znany jest jako trębacz łączący liryzm z awangardą. Odwołując się nieustannie do swych polskich korzeni, Jacques odnawia sposób interpretacji jazzowego idiomu. Jego styl miał możność wzbogacić się też, np. poprzez wieloletnią współpracą z Cirque du Soleil, albo poprzez bogaty wachlarz doświadczeń zawodowych od popu do muzyki klasycznej, które z biegiem lat popychały go jeszcze bardziej w kierunku mieszania stylów i mistrzostwa improwizacji. W formacji Litania Projekt, w symbiozie z ekspresywnym kontrabasistą jakim jest Fred Alarie, Jacquesowi udaje się nieustannie odnawiać dźwięk swojej trąbki w sposób swoisty i oryginalny. Dla słuchacza jest to okazja do odkrycia jazzu, który zręcznie oscyluje między współczesnością i tradycją.

Skład zespołu: Jacques Kuba Séguin -  trąbka, Jonathan Cayer - piano, Frederic Alarie - bass, Martin Auguste - perkusja.

Organizator koncertu: Osiedlowy Dom Kultury, Jeleniogórskie Centrum Kultury.
Wejściówki na koncert w cenie 10 zł do kupienia w Jeleniogórskim Centrum Kultury oraz w Osiedlowym Domu Kultury.

Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna