banner
Kalendarium Imprez

Grażyna Domagalska - „Ścieżka przeznaczenia”- spotkanie z cyklu „ars poetica”

(287 Reads)

20.04.2015, godz. 17:00  kawiarnia MUZA ODK

W kwietniowy poniedziałkowy wieczór 20.04.2015r. o godz. 17, w kawiarni MUZA  Osiedlowego Domu Kultury miłośnicy poezji spotkają się na promocji tomiku „Ścieżki przeznaczenia". Jest to druga książka z wierszami Grażyny Domagalskiej, członkini Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej. Autorka pisze o sobie: „Urodziłam się na wschodzie Polski, w małej miejscowości Wola Uhruska, która rozciąga się wzdłuż dotąd nieujarzmionej  rzeki  Europy - Bugu.  Być może miejsce urodzenia miało swój mocny wpływ na mój charakter. Miejscowość jest bliska sztuce, bo tam odbywają się plenery malarskie słuchaczy wyższych szkól plastycznych. Jako mała dziewczynka przyjechałam z rodzicami i bratem na Ziemie Odzyskane, inaczej zwane wówczas Dzikim Zachodem. Zostałam w Jeleniej Górze na zawsze. Skończył się wpływ Bugu na moje życie, a zaczął się wpływ Bobru i Karkonoszy. Tu spełniły się lata szkolne i okres pracy zawodowej. Wyszłam za mąż, całkiem jak w piosence Ewy Bem: „Wyszłam za mąż, zaraz wracam". Teraz jestem szczęśliwą emerytką, realizującą się w poezji i prozie.

Grażyna Domagalska pisze wiersze liryczne, nastrojowe, zamyka w nich swoje wzruszenia, zawody, pasje i marzenia. Potrafi nie tylko pisać, umie wykonywać włóczkowe rękodzieła, a także maluje. Aktualnie pracuje nad trzecim zbiorem swoich utworów, a oprócz liryki uprawia też literaturę dziecięcą, której niebawem uzbiera się kolejna książka. Wszystkie pozycje wydane zostały przez Stowarzyszenie w Cieniu Lipy Czarnoleskiej.

Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna