banner

16. Dziecięco – młodzieżowe konfrontacje teatralne – TEATRRRAŁKI. Jelenia Góra 2016r.

Prowadzący: ODK-admin(523 Odsłon)

 11- 14.05.2016

Protokół z  posiedzenia Jury


Jury w składzie:


Agnieszka  Włoch - reżyser teatru dzieci i młodzieży, pedagog 

Miron Kulla  - artysta ceramik, autor warsztatów twórczych i edukacyjnych 

Jan Kochanowski - aktor 

Paweł Sikora  -  aktor, muzyk, kompozytor - przewodniczący Jury

po obejrzeniu 17 spektakli w dniach  11 - 14 maja 2016 r.  postanowiło przyznać  następujące nagrody:


KATEGORIA DZIECIĘCA:


Dwie równorzędne I Nagrody w wysokości 1.000 zł każda otrzymują:

- Teatr Akolada z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia z  Zielonej Góry za spektakl „Galimatias"

- Zespół Promyczek z Niepublicznego Przedszkola „Promyczek" z  Jeleniej Góry za spektakl „Witaminki"


II nagrodę  otrzymuje:
- Teatrzyk Trele Morele z Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury z Boguszowa -  Gorce za spektakl „Łazienkowe gnomy"


III nagrodę otrzymuje:
-  Teatr Ale draka ze Szkoły Podstawowej nr 3 ze Zgorzelca za spektakl „Jagody"


 Wyróżnienia otrzymują:


- Teatr Tespisek z Przedszkola Niepublicznego nr 3 „Pajacyk" ze  Zgorzelca za spektakl „O królewnie, która spać nie chciała"

- Zespół Kacperek z Niepublicznego Przedszkola „Kacperek" z Jeleniej Góry za spektakl „ Na straganach warzyw masa"


Dyplom za interesujące podejmowanie współczesnych tematów otrzymuje:
Teatr Těžká dohoda z Železnego Brodu za spektakl „Růžový obal"

Dyplom za ciekawe pomysły scenograficzne w spektaklu „Królowa Śniegu", otrzymuje Teatr Mały Antrakt z Chojnowa

Dyplom za twórczą kompilację tekstów w spektaklu „Zamknij buzię arbuzie" , otrzymuje zespół Stokrotka z Niepublicznego Przedszkola Stokrotka z Jeleniej Góry

Dyplom za twórcze poszukiwania w spektaklu „Krasnoludki są na świecie", otrzymuje Teatr Pod szczęśliwą 3 ze Szkoły Podstawowej nr 3 ze Lwówka Śląskiego

KATEGORIA MŁODZIEŻOWA:


I nagrodę w wysokości 2.000 zł otrzymuje zespół teatralny Burza z Młodzieżowego Domu Kultury z Kamiennej Góry za spektakl „Każdy ma swoją walizkę".

Dwie równorzędne II nagrody otrzymują:
- Teatr z Jednej Gliny z Młodzieżowego Domu Kultury z Bolesławca za spektakl „Kitty"
- Teatr Kámoš drámoš z Turnova za spektakl „Neváhej a leť"


Wyróżnienia otrzymują:


-  Teatr Bezefšeho z Turnova za spektakl „Odpolední čaj"

-  Teatr Bez komentarza - grupa starsza z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi z Wałbrzycha za spektakl „Gdzie jest król M.?"


Dyplom za oprawę plastyczną w spektaklu „Białe? Czarne?" otrzymuje Teatr Bez Komentarza-  grupa młodsza z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi z Wałbrzycha.

Dyplom za twórczą adaptację tekstu do spektaklu „Koty - poradnik użytkownika" otrzymuje „hallo grupa" z Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki z Bolesławca.



Nagrody aktorskie otrzymują:


  -Zofia Dębska z zespołu Burza za rolę w spektaklu „Każdy ma swoją walizkę"


- Aleš Jeřábek  z zespołu Kámoš drámoš za rolę Jima w spektaklu „Neváhej a leť „


Nagrodę instruktorską otrzymuje:


 Katarzyna Bernaś - instruktorka grup Trele Morele oraz Burza


Jury podkreśla wysoki poziom spektakli konkursowych zwłaszcza w dziecięcej kategorii wiekowej. Zauważa coraz wyższą świadomość pedagogiki teatru u instruktorów. Pragnie również podziękować gospodarzom za perfekcyjną organizację przeglądu, a wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w kreowanie teatralnej rzeczywistości.




Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna