banner
Kalendarium Imprez

Spotkanie z cyklu „ars poetica”: Andrzej Żurek - PRZEKORKI

(437 Reads)

21.09.2015, godz. 17:00  kawiarnia Muza

„Andrzej Żurek, niepokorny Artysta o wszechstronnych zainteresowaniach, jako Poeta zaistniał ze swoimi wierszami między innymi w  almanachu pt. „Owoce brzemienności". Teraz mamy możliwość poznania jego literackiego talentu w pełniejszej, bogatszej formie w postaci     przekorek, w których zmierzył się z teraźniejszością, zawierając w nich bogactwo spostrzeżeń podbarwionych humorem, ironią i sarkazmem, czasami szyderstwem, ale nie tylko. W zbiorze „Przekorki", znajdziemy również wiersze przepełnione uczuciem i nostalgią. Obrazy słowne,     literacko artystyczne, znakomicie oddają charakter współczesnego języka środowiska, w którym Andrzej Żurek mieszka i tworzy, manifestując   swą wolność." (Lidia Komsa)
Andrzej Żurek, ur. w 1960 roku, ukończył PWSSP (dzisiejszy Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu. Studiował malarstwo pod kierunkiem     profesorów: Andrzeja Kurzawskiego, Jacka Waltosia i Zbigniewa Bednarowicza. Dwukrotny laureat Konkursu UMBERTO i nagrody  „L`Art     en Europe". Pracował w ASP i Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu. Założyciel Galerii „a²". Założyciel i lider Poznańskiej Grupy Artystycznej 4ARP+1, obecnie powrócił do pracy dydaktycznej.Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna