banner
Kalendarium Imprez

„Jesień w kalejdoskopie” - spotkanie z cyklu „ars poetica”

(277 Reads)

12.10.2015, godz. 17:00   kawiarnia MUZA

Tym razem zapraszamy do kawiarni Muza Osiedlowego Domu Kultury na promocję jesiennego tomiku. Jesiennego, gdyż barwy pory roku, poprzedzającej zimę, jej klimaty i nastroje dostarczyły inspiracji do utworów, jakie znalazły się w almanachu "Jesień w kalejdoskopie".

Zbiór został wydany przez Stowarzyszenie W Cieniu Lipy Czarnoleskiej, a jest dedykowany Klemensowi Grzesikowi (do niedawna szef Ośrodka Wczasowo-Kolonijnego HOTTUR w Borowicach), który od czasu powstania tej grupy literackiej jest jej podporą. Redaktorami almanachu są ś.p. Barbara Pawłowicz, którą tak niedawno pożegnaliśmy na zawsze oraz Ewa Pelzer i Magdalena Szczębara. Wysmakowane opracowanie graficzne jest zasługą Zofii Prysłopskiej - pani prezes Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej.

W tomiku tym znalazły się wiersze 29 autorów. Ten wieczór to okazja, by spotkali się uczestnicy wrażliwi, egzaltowani, nastrojowi, poddający się niekiedy melancholii, ale bardzo skłonni do zachwytów nad pięknem, hojnością, bogactwem i zmiennością natury.
Znalazły się tutaj miedzy innymi wiersze Andrzeja Żurka - wybitnego artysty plastyka z Poznania, ks. Wacława Buryły, poety - organizatora dorocznych konkursów poetyckich, niepełnosprawnej poetki i wokalistki Renaty Galik oraz Bożeny Pest, którą nagła śmierć w wypadku zabrała kilka miesięcy temu w pełni niespożytej siły i twórczych planów.

Jak dziwną magię można odszukać jesienią, pisze Ryszarda Wójcik z Żuław w wierszu "Na przekór":
"...poniosą mnie nogi w plener/ w szum lasów ciemnych tajemnych/ zrudziałą doszczętnie łąkę przemierzę/ i wzdłuż i na ukos/ odpoczną myśli w przestworzach/ w niebiańskiej egzystencji / a ja od trosk uwolniona/ jego pegaza poszukam..."

I być może, uczestnicy tego wieczoru spotkają swojego pegaza i zapiszą własne strofy?


Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna