banner
Kalendarium Imprez

Akademia Rodziny: „Plastyka Piernika” - bezpłatne warsztaty cukiernicze dla dzieci i rodziców

(394 Reads)

12.12.2015, gr.I godz. 10:00-12:15,  gr. II godz. 12:15-14:15   Piekarnia w Trzcińsku

Piernik to ciasto niezwykłe. Niezwykłe ze względu na smak i właściwości. Smak to miód, przyprawy korzenne oraz pieprz. Właściwości to możliwość tworzenia niepowtarzalnych kształtów. Tylko z piernika można wyczarować serce, anioła, chatkę i wszystko co podsunie wyobraźnia. W naszej pracowni traktujemy ciasto jak materiał plastyczny o tyle wspaniały, bo pachnący i jadalny. Tworząc pierniki pamiętamy o tradycji. Już w 1494 roku działali na Dolnym Śląsku piernikarze piekąc miodowe ciasto a pełniło ono ważną funkcję będąc podarunkiem i pamiątką. Obecne było na jarmarkach i zabawach stanowiąc element obrzędowości ludowej. W trakcie warsztatów cała Rodzina będzie zaangażowana w proces powstawania pierników. W programie: wykrajanie i pieczenie, zdobienie lukrem, odciskanie w cieście.
Prowadzący: Marcin Goetz - łysawy w okularach  trochę zwariował na starość i postanowił zająć się pierniczeniem razem z rodziną wyremontował stodołę w Trzcińsku i zrobił w niej małą piekarnię, gdzie od rana do nocy pierniczy  - a jak przekonaj się (sam sama samo).
Zajęcia odbywają się w Piernikarni w Trzcińsku - Trzcińsko 67
Osoby, które chcą skorzystać z transportu na warsztaty, prosimy o zapisywanie się do I grupy (10:00-12:00)
Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Akademia Rozwoju Rodziny - Mama, Tata, Dziecko". Liczba miejsc ograniczona, zapisy w sekretariacie ODK lub pod nr telefonu (75) 75 31 831 od dn. 20.11.2015Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna