banner
Kalendarium Imprez

Koncert z cyklu „Jazz w ODK”: Yarosh Organ Trio

(310 Reads)

20.01.2016, godz. 19:00  kawiarnia MUZA

Yarosh Organ Trio w składzie: Kajetan Galas - organy Hammonda, Tomasz Pruchnicki - saksofon, Przemysław Jarosz - perkusja.

Yarosh Organ Trio - trio perkusisty Przemysława Jarosza, który po wielu latach współpracy z czołowymi artystami w Polsce, postanowił  Hammonda nadają charakterystycznego kolorytu brzmienia zespołu. Nie brak w tym brzmieniu bezpośrednich nawiązań do kanonu światowego mainstreamu jazzu, co połączone z autorskimi kompozycjami lidera zespołu tworzy niepowtarzalną, nową jakość. Energetyczny "Trójmiar", nastrojowe i melancholijne "Before" czy motoryczne "Summer Trip" to tylko niektóre z utworów, które stanowią repertuar tria.
Przemysław Jarosz- perkusista związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym od początku studiów na tamtejszej Akademii Muzycznej w 1999r. W czasie studiów finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród zespołowych i indywidualnych. Współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej, a obecnie jako członek zespołów: Piotra Barona, Krystyny Stańko, Dominika Bukowskiego i Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego występował na większości polskich festiwali jazzowych.
Od 2005r kontynuuje pracę dydaktyczną i naukową, w 2014r. uzyskał stopień doktora  sztuk muzycznych, w dyscyplinie instrumentalistyka. Obecnie prowadzi klasę perkusji jazzowej na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz klasę perkusji jazzowej w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Wstęp wolny.Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna