banner
TEXT

Krystyna Matusiak. „Jaki jest Twój kod? ” [753 odsłon]

Wernisaż wystawy malarstwa

09.02.2015, godz.17:00 galeria Promocje ODK

Krystyna Matusiak - studiowała w pracowni St. Fijałkowskiego i J. Grabowskiego. Po studiach aktywnie uczestniczyłam w życiu artystycznym Łodzi. Członek ZPAP. Od 2010r. Mieszka i pracuje w Bukowcu.

    "(...) Patrząc na mnogość geometrycznych form zapełniających powierzchnię, zdajemy sobie sprawę, że są one starannie dobranymi nośnikami     znaczeń. Mają złożoną symbolikę, stanowią swoisty szyfr, za pomocą którego zapisana jest cała wizja świata.
    W odautorskiej wypowiedzi na temat swej twórczości Krystyna Matusiak wskazuje na źródła inspiracji. Artystka, jak pewnie większość z nas,     dostrzega obecność coraz liczniejszych kodów czy mechanizmów pozwalających na zapisywanie i wyjaśnianie informacji o człowieku i jego     środowisku - wręcz o budowie całego świata. (...)
    Artystka zauważa: „Świadomie lub nieświadomie, łamiąc w życiu symetrię, wszyscy działamy jak ziemscy budowniczowie Świata. Tworzymy     konstrukcje, budujemy, pniemy się i rozwijamy, wierząc, że zbliżamy się do doskonałości. Ostateczny kształt tej drogi  określi całokształt     naszego życia." A jaki jest kod, który skrywa wysiłki każdego z nas? Między innymi nad tym pytaniem pochyla się w ostatnich swoich     kompozycjach Krystyna Matusiak i próbuje w swoim imieniu na to pytanie odpowiedzieć."
                                            
Dr Dariusz Leśnikowski
Uniwersytet Łódzki
Katedra Dramatu i Teatru Instytutu Kultury Współczesnejzaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna