banner
TEXT

"Jeziorak"- projekcja filmu i spotkanie z aktorką Jowitą Budnik [796 odsłon]

Polska, 2014, 1 godz. 34 min., Dramat, Kryminał,

reżyseria: Michał Otłowski
scenariusz: Michał Otłowski
zdjęcia: Łukasz Gutt
muzyka: Cezary Skubiszewski
obsada: Jowita Budnik, Sebastian Fabijański, Łukasz Simlat, Mariusz Bonaszewski, Michał Żurawski, ze specjalnym udziałem Agaty Buzek

"Jeziorak" to osadzona w realiach prowincjonalnej Polski opowieść o zbrodni, poszukiwaniu prawdy i rozpaczliwym wołaniu o sprawiedliwość.
Intryga kryminalna przeplata się z osobistym dramatem bohaterki i ujawnia jej determinację oraz siłę. Bohaterka filmu, policjantka w zaawansowanej ciąży, prowadzi wielowątkowe śledztwo. W rozwiązaniu spraw pomaga jej młodszy kolega, aspirant Marzec. Tajemnice, które odkryje, na zawsze odmienią jej życie.

JOWITA BUDNIK - na ekranie zadebiutowała w wieku 12 lat w „Kochankach mojej mamy" Radosława Piwowarskiego. Dużą popularność przyniósł jej udział w pierwszej polskiej telenoweli „W labiryncie", w której wcieliła się w postać zbuntowanej pasierbicy jednego z głównych bohaterów, odtwarzanego przez Marka Kondrata.
Przełomem w jej życiu zawodowym było spotkanie z Krzysztofem Krauzem, który w 2000 roku obsadził ją w jednej z głównych ról w swoim telewizyjnym filmie „Sieć" z cyklu „Wielkie rzeczy". Wystąpiła również - w epizodach - w jego „Długu" oraz „Moim Nikiforze".
W 2005 Krauze oraz Joanna Kos-Krauze z myślą o niej napisali scenariusz filmu „Plac Zbawiciela". Budnik zagrała kobietę upokarzaną i gnębioną przez męża i teściową. Jej rola spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem większości krytyków oraz jurorów 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którzy przyznali jej nagrodę za pierwszoplanową rolę żeńską.
W 2013  zagrała tytułową rolę w filmie Joanny i Krzysztofa Krauze „Papusza".zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna