banner
Kalendarium Imprez

RetrOFFspektywa - pokazy filmów nagradzanych na międzynarodowych festiwalach kina niezależnego

(370 Reads)

1.12.2006   godz,. 19.00

Kochani!
Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na kolejne spotkania z kinem niezależnym odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „ZOOM - ZBLIŻENIA" organizowanego przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Festiwal odbędzie się w dniach 8 - 11 lutego 2007 i jak zwykle przygotowujemy bardzo bogaty program: pokazy konkursowe i specjalne filmów, spotkania z jurorami oraz z zaproszonymi gośćmi, międzynarodowe warsztaty filmowe dla młodych twórców i wiele innych atrakcji. Ale zanim rozpoczniemy zmagania konkursowe zapraszamy na pokazy retrospektywne filmów nagradzanych na zaprzyjaźnionych z nami międzynarodowych festiwalach kina niezależnego organizowanych w Polsce i Niemczech. Są wśród nich wydarzenia, które mogą poszczycić się kilkunastoletnią tradycją, są i takie, które zaznaczyły swą obecność dopiero w ostatnich latach. Każda z tych imprez reprezentuje odmienny profil i formułę. Ale najważniejsze, że wszystkie, bez wyjątku, są znaczącymi wydarzeniami filmowymi.

W okresie od 1 grudnia 2006 do 2 lutego 2007 zapraszamy zatem do kina „Marysieńka" na spotkanie z najciekawszymi realizacjami kina niezależnego ostatnich lat. Chcemy przybliżyć Wam oblicza następujących wydarzeń:

1.12.2006
Toruń Film Festival TOFFI - Toruń

15.12.2006
Dreiland Film Festival - Görlitz/ Zgorzelec(Niemcy/Polska)

5.01.2007
Międzynarodowy Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka" - Oświęcim

19.01.2007
Międzynarodowe Forum Filmowe „OSKARIADA" - Warszawa

2.02.2007
BerlinerFilmFenster - "Grenzenlos" - Berlin (Niemcy)
Neisse Film Festiwal  -  Zittau/ Liberec/Zgorzelec (Niemcy/Czechy/Polska)


Przed nami pięć wieczorów i wiele interesujących filmów. Życzymy dobrej zabawy i chwil refleksji nad oglądanymi obrazami. Zapraszamy!


wieczór I - Toruń Film Festival TOFFI
Program TFF TOFFI składa się z kilku stałych komponentów programowych: Międzynarodowego Konkursu Głównego na Najlepszy Film festiwalu, Panoramy Kina Światowego, prezentacji filmów osób prezentowanych w ramach inicjatywy FOCUS Toffi oraz z cyklu Pokazów Specjalnych. 
Sekcje programowe każdego roku są uzupełniane przez nowe bloki filmowe, charakteryzujące się jedną wspólną cechą: tematyką, pochodzeniem, motywem przewodnim czy formą:
-  Międzynarodowy Konkurs Shortów - Filmów Krótkometrażowych.
- Konkurs prezentuje wybrane, międzynarodowe debiuty kinowe, drugie filmy młodych reżyserów oraz filmy niezależne. Obrazy prezentowane w Konkursie ubiegają się o Grand Prix festiwalu - Złotego Anioła.
- Panorama Kina Światowego stanowi spectrum niezależnych produkcji z lat ubiegłych. Obok fabularnych filmów niezależnych, pokazywane są tu filmy artystyczne czy eksperymentalne.
- FOCUS TOFFI - pokazy filmowe. TFF TOFFI zaprasza co roku kilku młodych twórców filmowych, aby wzięli udział w inicjatywie FOCUS Toffi. W ramach Focus'u odbywają się prezentacje filmów zaproszonych twórców, panele oraz dyskusje branżowe.
- Pokazy Specjalne. Najciekawsze filmy roku, przeglądy z innych krajów czy festiwali składają się na Pokazy Specjalne, które część festiwalu, cieszącą się zawsze wielkim zainteresowaniem.
W październiku 2006 roku odbyła się czwarta edycja festiwalu.

Program wieczoru:
„Mr Parabollic. Za zarciem"
pomysł, realizacja, muzyka - Jacek Kościuszko

„Wścieklizna"
animacja, projekt postaci, reżyseria - Jacek Czapnik

„Bieda - ziemia"
reżyseria - Filip Marczewski
produkcja: PWSTFiTV Łódź

„Telefono"
reżyseria - Marcin Wrona
produkcja - Mistrzowska Szkoła Reżyserii Andrzeja Wajdy

„Człowiek magnes"
scenariusz, reżyseria, montaż - Marcin Wrona

„Diabeł"
scenariusz i reżyseria - Tomasz Szafrański

„Koniec wojny" :
scenariusz i reżyseria - Tomasz Szafrański

„Droga ku szczęściu"
reżyseria - Tomasz Szafrański
produkcja Iga Mikler, WRiTV UŚ w Katowicach

bilety do nabycia w kinie „Marysieńka, ul. 1 Maja 31 (bilet: 4 zł;  karnet na 5 wieczorów: 12 zł)

Impreza  towarzysząca  Międzynarodowemu  Festiwalowi  Filmowemu „ZOOM-ZBLIŻENIA"   8 - 11.02.2007 (www.zoom.karkonosze.com)

Projekt jest współfinansowany w ramach programu INTERREG IIIA Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna