banner
TEXT

pustynne miasta [573 odsłon]

malarstwo

Małrorzata Nowak

Wernisaż   4.01.2007

Wystawa otwarta od 4.01.2007do  15.02.2007

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych(2006)dyplom z malarstwa (z wyróżnieniem) w pracowni prof. zw. Jana Świtki oraz krytyka sztuki;

promotor prof.dr.hab Jolanta Dabkowska -Zydroń

dwa lata studentka Historii Sztuki Uniwersytet, Wrocław        
 -2006 - VisualArtProjekt,prezentacja prac video, Postdalia, Poznań
 -2006 wystawa pokonkursowa, Konkurs im. Marii Dokowicz, ASP Poznań
-2006 - Kody i wrażenia, malarstwo, Galeria Muflon, Jelenia Góra
-2005 - Widzenie poprzez dźwięk, instalacja dźwiękowa, Stara Rzeźnia, Poznań 
-2004 -Tańczące figury na tle pejzażu,
wystawa towarzysząca spektaklowi, Teatr Tańca, Poznań                         
-2003 - Wystawa Pracowni Rzeźby, Palmiarnia, Poznań                                       

Dziewczyna wraca wieczorem, w bluzce utkanej z kolorów szarości, zatopiona w fioletowym zmierzchu, zabawiła parę godzin w tanecznym wirze ciał, teraz pusta ulica i liczenie kroków do domu. Jutro szarość dnia przytłumi się w jej oczach w granatowy koloryt. Przystanęła na chwilę zatrzymana dziwnym zapachem zmierzchu i fioletową łuną, smutny dym.
Siwy mężczyzna zmęczony szalonym tańcem, życiem, które porusza się w kadrach kamer, odwiedził wesołe miasteczko. Na karuzeli w kiczowatych blaskach, można odnaleźć cień szczęścia. Gwałtownie cię poruszy ta przejażdżka, zakręci ci się w głowie, mdłość i euforia, dziwna kiczowata ekscytacja splami powieki.
W pustynnych miastach dryfujemy otoczeni tłumem, ogromem przedmiotów i odbić. Piach przesypuje się przez dłonie. Gwiazdy sproszkowane w magiczny pył, nikną z podmuchem wiatru.
Ludzie w dziwnych stanach duszy. W zatopieniu myśli, w otępieniu, dryfowaniu w ,,teatrze ulicy". Ofiary miasta uwikłani w społeczny niepokój zagmatwanych sygnalizacji świetlnych. Pasażerowie na gapę. Jednostka zatrzymana w bliskości kadru.
Otulona w niebieską aurę, przysiadła koło pomarańczowego flaminga. Powłoki osób poruszają się w przestrzeni miejskiej. Budynki dryfują w stanach nieważkości.
Szarość ulic i kolor, który sączy się w przestrzeni. Fioletowe zamyślenie, żółtość poranka. Dziwna ,,dziwność" dnia i zmierzchu. Nagłe ulotnienie się ciała. Zapach pustynnego miasta.


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna