banner
TEXT

Wiosenne nastroje [749 odsłon]

fotografia

Ulrich Pilz

Wernisaż   26.03.2007

Wystawa otwarta od 26.03.2007do  20.04.2007

 

1942 -  urodzony  w Kostrzynie

1959 - 1962  Nauka zawodu-ślusarz narzędziowy

1965 - 1967  Wyższa Szkoła Zawodowa w Berlinie - Lichtenbergu  

1967 - 1985 Technologia i przetwarzanie danych w Fabryce silników w  Cunewalde

1986 - 1989 Ochrona zdrowia i BHP w handlu
1989 - 2004   Dział Turystyki w zarządzie miejskim w Löbau. 

Fotografia towarzyszy mu przez całe życie. Na każdym stanowisku pracy,  które piastował, widział i widzi możliwości obrazowego przedstawienia rzeczywistości.

Chętnie pracuje młodzieżą, aby zbliżyć ją do życia zawodowego. Poprzez przedstawienie sytuacji oraz przebiegu pracy za pomocą fotografii stara się uzyskać lepsze zrozumienie i kontakt z młodzieżą.

W zakresie turystyki wykorzystał swoją wiedzę fotograficzną dla pokazania miasta Löbau i jego okolic. Poprzez Górnołużycki Związek Sztuki oraz grupę artystyczna EURO-ART otworzyły się dla niego nowe możliwości komponowania obrazu oraz środków wyrazu artystycznego. Obecnie, w czasie wolnym może je rozbudować.

Przy czym na pierwszym planie znajdują się sie fotografie ukazujące nastroje, pozwalające widzowi współprzeżywanie momentu ujęcia obiektu, pojęcie fascynacji chwilą
 
Pierwszym obserwatorem moich prac jest żona Helga, zawsze służąca radą, gdy pojawiają się pytania i wątpliwości dotyczące sfery artystycznej.

Podchodząc optymistycznie, wiosna trwa cały rok!
W moim odczuciu wiosna oznacza nowy początek. Początek, wzrost, rozwój z przypisanym do niego oczekiwaniem.

Moimi obrazami chciałbym to oczekiwanie, ten optymizm ująć i przekazać dalej oglądającym. Istotną rolę odgrywają tu kolory wiosny: żółty, zielony i niebieski. Czerwień wczesnego lata podkreśla i wzmacnia ten stan uczuć.

Obfitość barw i form, to niepowtarzalne, autentyczne spotkanie, to nietypowe spojrzenie na przebieg wydarzeń jest dla mnie wyzwaniem.
Odnosi się to zarówno do większych form jakimi są pejzaże, jak również do mniejszych, pozornie niewidocznych detali.

Fotografie jak rzut oka na przedmioty i osoby fascynują mnie szczególnie - komunikacja bez słów! Koncentracja na to, co vis a vis! Wewnętrzny dialog z wyczekującą postawą.

Za pomocą tych obrazów chciałbym również podziękować moim wielu polskim przyjaciołom, których poznałem na przestrzeni 12 lat, i których nauczyłem się szanować, chciałbym podziękować za przyjazną, prawie rodzinną współpracę.
Współpracownikom domu, jak również wszystkim odwiedzającym i gościom życzę takiego optymizmu, który próbowałem zawrzeć i przekazać w swoich fotografiach.

Urlich Pilz

 zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna