banner

VIII Jeleniogórskie Forum teatrów Dziecięcych

Prowadzący: ODK-admin(414 Odsłon)

9 - 12.04.2008


Jury w składzie:
Irmina Babińska  - aktorka -przewodnicząca Jury
Koryna Opala - Wnuk     - instruktor  teatralny
Krzysztof  Rogacewicz -  aktor

po obejrzeniu 21 spektakli w dniach 9,10, i 11 kwietnia 2008r.  postanowiło przyznać  dyplomy  uznania  oraz  nagrody i  wyróżnienia.

Nagroda Główna i nominacja do udziału w XXIX Ogólnopolskim Przeglądzie  Teatrów Dziecięcych „Dziatwa" w Łodzi:   

Teatr  „Burza" z Centrum Kultury w Kamiennej Górze za spektakl „Krzesłoświat".

 

Cztery równorzędne nagrody  otrzymują :

- Dziecięca Grupa Teatralna  „Trele Morele"  z Centrum  Kultury w Boguszowie-Gorcach za spektakl „Brzydkie Kaczątko"

 

- Teatr „Iskierki" z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Wałbrzychu za spektakl  „Zabawa w pociąg czyli stacja Budzikowo"

-  „Teatr Nasz" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze  za spektakl  „Wróżka- Dobra Rada"

- Grupa teatralna "Tespisek"  z Niepublicznego Przedszkola  nr 3 w Zgorzelcu za spektakl „Pali się"

Nagroda  specjalna 

Teatr „W co się bawić?" z Karpacza  za  spektakl „Wstążeczka"

 

Wyróżnienia:

-  Teatr „Przyjazny" ze Szkoły Podstawowej Nr nr 8 w Jeleniej Górze za spektakl „Zagryziakowie"

-   Teatr „Metafora"  z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze  za przedstawienie  „Dziwny  spektakl o niczym"

-  Teatr „Młody"  z Zespołu Szkół w Wojcieszowie  za spektakl   „Prawo Jazdy"

Nagrody instruktorskie:

- pani Beata Kozyra  ze Szkoły Podstawowej nr  2 z Jeleniej Góry
- pani Katarzyna Bernaś z Centrum Kultury w Kamiennej Górze oraz  w Centrum Kultury  Boguszowie -Gorcach
- zespół instruktorów  z Zespołu Szkół i Placówek  Specjalnych w  Jeleniej Górze  za doskonałą  stymulację  dzieci  w procesie twórczym


Dyplomy uznania:

-  Studio Animacji Kultury „Szafa"   - (Grupa  1) ze Zgorzelca  za twórcze poszukiwania teatralne  w spektaklu  „Narada"

 - Studio Animacji Kultury „Szafa"( Grupa 2) ze Zgorzelca za twórcze poszukiwania teatralne   w spektaklu   „Ale draka" 

- Dziecięcy Teatr Muzyczny „Dobroszki" z Gminnego Centrum Kultury  w Dobroszycach za   walory muzyczne w spektaklu  „Zabawkolandia"

- Koło teatralne  „Wesoła Trzynastka" ze SP nr 13 w Jeleniej Górze  za sceniczny  przekaz   tekstu w  przedstawieniu   „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

-Teatr „Literka" z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze  za odwagę w tworzeniu własnego teatru w spektaklu „Czerwony ,a może Niebieski Kapturek"

- Teatrzyk Dziecięcy z Przedszkola  im. Chatka Puchatka z Piechowic  za baśniowość spektaklu „W krainie baśni"

- Teatr „Agrafka" z Młodzieżowego Domu Kultury  w Jeleniej Górze  za wrażliwość sceniczną  w spektaklu „Dziecko z nieba"

- Teatr „Impresja"  z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze za stworzenie pięknych postaci  bajkowych  w przedstawieniu „Królewna Śnieżka i Siedmiu
   krasnoludków"

- Teatr „ „Mała Scena" z Zespołu Szkół  Publicznych w Starej Kamienicy  za podjęcie  tematu  w spektaklu „ „Moda na ekologię"

-  Grupa teatralna „Epidemia"  ze SP nr 10 w Jeleniej Górze za zaangażowanie w  tworzeniu  spektaklu  „Tacy jesteśmy, czyli sceny z życia nastolatków"

-  „Teatr Naszej Klasy" z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Karpaczu  za ekspresję  aktorską  w przedstawieniu  „O dwunastu Miesiącach"

-  Teatr „Kamfora" z Gimnazjum Nr 1 w Jeleniej Górze  za scenariusz  do spektaklu  „Dziady uczniowskie"

     
Jury Młodzieżowe w składzie:

Katarzyna Janik
Aleksandra Świątkowska
Malwina Stochaj
Paulina Puchalska
Jakub Dygnas

przyznało:


Nagroda Jury Młodzieżowego - Teatr „Burza" z Kamiennej Góry za spektakl pt. Krzesłoświat"


Wyróżnienie -  Teatr „Metafora" z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze za przedstawienie p.t. „Dziwny spektakl o niczym".


 

 





Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna