banner
Kalendarium Imprez

DUO BOSSA - koncert

(291 Reads)

8.12.2008 godz. 17.00

koncert towarzyszący V Międzynarodowemu Festiwalowi i Konkursowi GITAROMANIA
 
  Aleksandra Osiecka - vocal
  Łukasz Pietrzak - gitara

Aleksandra Osiecka - założyciel, kierownik artystyczny, aranżer i kompozytor oraz jedna z wokalistek zespołu Sounds Grape. Absolwentka AM we Wrocławiu. Laureatkach wyróżnienia w II Międzynarodowym Turnieju Dyrygentury Chóralnej 1999 - „W Stronę Polifonii". Jako skrzypaczka i wokalistka brała udział w wielu festiwalach i projektach muzycznych (Festiwal Opolski, Olsztyńskie Spotkania Zamkowe, Piwnica pod Baranami, wrocławski Łykend, Festiwal Studencki w Krakowie, Projekt Zappa, C-Aktiv PPA 2007, Koncert Kolęd w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu). Od roku 1996 współtworzy jazzową grupę wokalną The Sound Office - www.soundoffice.net.pl z którą to brała udział w renomowanych koncertach i festiwalach jazzowych w Europie (m.in. JazzFestBrno, Era Jazzu, Jazz nad Odra, Koszyce Jazz Festival, Praga Jazz Festival, La Vienne Music Festival, Dusseldorfer Jazz Festival, Parlament w Strassburgu). Współtwórczyni kwartetu wokalnego „4ever", z którym od stycznia 2007 roku prezentuje projekt autorskich aranżacji utworów Fryderyka Chopina - „Vocal Chopin".  W 2004 roku założyła własny, obecnie już koncertujący zespół wokalny Sounds Grape (laureat głównych nagród podczas festiwali wokalnych w Górze Śląskiej i w Będzinie, Wrocławska Fama 2007). Obecnie współpracuje na stałe z gitarzystą Łukaszem Pietrzakiem,  wrocławskim bardem Waldemarem Śmiałkowskim oraz Szymonem Zychowiczem, byłym artystą Piwnicy pod Baranami.  Na co dzień prowadzi zajęcia dydaktyczne, komponuje i aranżuje (m.in. do filmów i spektakli teatralnych, dla Sounds Grape, The Sound Office, 4ever i kwartetów smyczkowych, m.in. dla kwartetu smyczkowego Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu)


Łukasz Pietrzak - naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku lat 6 w PSM I stopnia w Oleśnicy w klasie swojej mamy Danuty. Następnie ukończył PLM we Wrocławiu w klasie mgr Marka Zielińskiego. W roku 2002 został absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie ad. Jaremy Klicha. Przebywał też na rocznym stypendium w Hochschule fur Musik w Weimarze (klasa prof. Christiane Spannhof. Laureat 20 nagród w krajowych i zagranicznych konkursach gitarowych (Żory, Krynica, Kraków, Gdańsk, Viareggio - Włochy, Sinaia - Rumunia, Volos - Grecja.) Był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Dwukrotnie otrzymał również stypendium Ministra Kultury i Sztuki oraz Samorządu Miasta Wrocławia.. Brał udział w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez: Joaquina Clercha (Kuba), Carlo Marcione (Włochy), Pavla Steidla (Czechy), Davida Tanenbauma (USA) czy Kaltchev Duo (Bułgaria). Występował jako solista z orkiestrami Filharmonii Wrocławskiej, Opolskiej, Świętokrzyskiej i Jeleniogórskiej oraz Toruńską Orkiestrą Kameralną. Gościł z recitalami w wielu miastach Polski oraz w Niemczech, Włoszech, Francji, Czechach i Grecji.                                                                                                                                    Oprócz występów solowych bardzo chętnie uprawia kameralistykę. Koncertuje z siostrą Anną tworząc duet gitarowy „Pietrzak Duo". Jest też członkiem i założycielem „Trio Semplice". Od września 2002 roku prowadzi klasę gitary w PSM I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze. Jest Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu  „GITAROMANIA"
Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna