banner

IX Jeleniogorskie Forum Teatrów Dziecięcych

Prowadzący: ODK-admin(486 Odsłon)

1 - 4 kwietnia 2009

Jury w składzie:


Irmina Babińska  - aktorka
Violetta  Woźniak - Rybka   -  animator  kultury, pedagog, instruktor  teatralny
Krzysztof  Rogacewicz -  aktor  Teatru „Maska"

po obejrzeniu 27 spektakli w dniach  1, 2, 3 kwietnia 2009r.  postanowiło przyznać  nagrody,  wyróżnienia  oraz dyplomy  uznania.

GRAND  PRIX    oraz nominacja do udziału w XXX Ogólnopolskim Przeglądzie  Teatrów Dziecięcych „Dziatwa" w Łodzi:
  Teatr  „Trema za kurtyną " z Publicznego Gimnazjum nr 6  w Wałbrzychu za spektakl „Ballada o Aniele".

I  nagroda:  Grupa Teatralna „Epidemia" ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze  za spektakl „Parasolki"

II nagroda:  „Teatr  Klasy Pierwszej"  z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Karpaczu  za  spektakl  „Tuwimowo"

III nagroda:  Teatr „Do góry nogami" z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1  w  Bogatyni za  spektakl  „A jak będę dorosła"


Wyróżnienia :

-  Teatr „Literka" z  Młodzieżowego  Domu Kultury  w Jeleniej Górze za  tekst i plastykę 
 w   spektaklu  „Podróż stracha  na wróble i szalonej krowy"

-   Aleksandra  Bałaj z Grupy teatralnej  „Antrakt"  z  Miejskiego Ośrodka Kultury,  Sportu i Rekreacji w  Chojnowie  za rolę Anne   w spektaklu  „Rysunki na pamiątkę"
 
-  Grupa taneczno-wokalna  „Ekspresja"  z Zespołu Szkół  i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze za  poetyckość, plastykę i metaforę w spektaklu  „Dary  Pana"

-  „Teatrzyk Nasz" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze  za  kreacje zespołową 
    w spektaklu  „Przygody  Wojtusia  i Onyszka"

-   Teatr  „Gadułek" z Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 1 w  Bogatyni  za wspaniałą  zabawę w teatr  w spektaklu   „Zabawa w śpiącą królewnę"

-    Przedszkolny Teatrzyk „Kacperek"  z Niepublicznego Przedszkola „Kacperek" w   Jeleniej Górze za  wspaniałą zabawę w teatr w spektaklu  „Podwórkowe wygłupy"

-   Teatr „Iskierki"  z Publicznej Szkoły Podstawowej nr  19 w Wałbrzychu  za  pomysł  i   pracę z  rekwizytem  w spektaklu  „Co świtem piszczy w trawie"

-   Teatr  „Trema za  kurtyną" z Publicznego  Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu  za  humanistyczne przesłanie spektaklu  „Gdzie Twoje miejsce, Mały Książę?"

-   Teatr „Pod  szczęśliwą trójką"  ze Szkoły Podstawowej nr  3 w  Lwówku Śląskim  za  wdzięk sceniczny  w spektaklu  „Pewna wiadomość"

-  Teatr „Jedenastka"  ze Szkoły Podstawowej nr 11 w  Jeleniej Górze  za kreację zespołową   w spektaklu „Stonóżka z Pimpifluszek"

 

Dyplomy uznania:

-  Teatr „Metafora "  z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Gorze   za potencjał twórczy  w  spektaklu  „Śmierć w teatrze"

 - Teatr  „Bez tremy"  z Jaworskiego  Ośrodka Kultury  za  próbę zmierzenia się z formą teatru  rapsodycznego  w  spektaklu   „Dziady, cz.II" 

- Teatr   „Chatka Puchatka" z Przedszkola Samorzadowego nr 1 w Piechowicach  za   debiuty aktorskie w spektaklu  „O biednym wilku i przebiegłym Zielonym Kapturku"

- Grupa teatralna  „Do" ze Studia Animacji Kultury „Szafa" ze Zgorzelca  za twórcze  poszukiwania  w spektaklu  „PTAM"

-Grupa teatralna  „Bąbel" z  Przedszkola Publicznego nr 4 w Jaworze  za plastykę ruchu w spektaklu „ Śpiąca królewna "

- Teatr „Kamfora" z Gimnazjum  nr 1 w Jeleniej Górze za zmierzenie się z formą  pastiszu  na temat uzależnień od świata mediów  w spektaklu  „Pięć minut"

 

Jury Młodzieżowe IX Jeleniogórskiego Forum Teatrów Dziecięcych w składzie:

Bartek Kalinowski
Paulina Porczyńska
Paulina Puchalska
Malwina Stochaj

postanowiło przyznać Nagrodę Jury Młodzieżowego  Grupie  teatralnej  „Bąbel" z Przedszkola Publicznego nr 4 w Jaworze   za spektakl pt. „ Śpiąca królewna" 




Options :
View Article Map
View Archives

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna