banner
TEXT

ANNA JODZIS - MALARSTWO [1011 odsłon]

wystawa malarstwa

ANNA JODZIS

Wernisaż   19.10.2009 godz. 17.00

Wystawa otwarta od 19.10.2009do  13.11.2009

Ur. w 1962 r. Studiowała w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1983 - 88, na wydziale grafiki warsztatowej (litografia - druk z kamienia, drzeworyt, techniki metalowe (akwaforta i inne).

Malarstwo studiowała w pracowni prof. dr Romany Hałat. Dyplom uzyskała w pracowni litografii prof. J. Grabowskiego. Przez 6 lat studiowała kaligrafię chińską i japońską pod kierunkiem mistrza kaligrafii Masakatsu Yoshida.

Obecnie zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym, akwarelą. Uprawia malarstwo na szkle i na ceramice. Rysuje różnymi technikami - pastel, tusz, węgiel i inne. Tematyka jej obrazów jest różnorodna - pejzaże, portrety, martwe natury, kwiaty, motywy roślinne, konie i inne.


 Od 1990 r. zamieszkała w okolicach Jeleniej Góry, obecnie mieszka w Mysłakowicach. Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów „Nowy Młyn".

Bierze udział w Międzynarodowych Konkursach Kaligrafii w Japonii  (II nagroda w 1986 r.), a także w kilku wystawach zbiorowych, m. in. wystawie zbiorowej środowiska jeleniogórskich plastyków w BWA w Jeleniej Górze. W 2002 roku odbyła się indywidualna wystawa malarstwa na szkle w galerii "Promocje" ODK w Jeleniej Górze.

Malarstwo Anny Jodzis jest dowodem na to, że korzenie jej wyobraźni wyrastają z obserwacji natury. Natura jest piękna, a my jesteśmy jej cząstką - taką wypowiedź malarską przekazuje nam artystka. Przyroda daje radość życia, przynosi feerię kolorów, świateł, cieni i form. Jej piękno ukazują pejzaże Karkonoszy, malowane kwiaty, drzewa i krzewy. Artystka odtwarza nie autentyzm obrazu świata, lecz autentyzm swego przeżycia związanego z jego odbiciem. Ten emocjonalny stosunek stanowi o wyrazie i nastroju prac artystki.
    
    Stanisława Ciechanowskazaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna