banner

Teatr Maska

Prowadzący: ODK-admin (62 odsłon
"KONTRABASITSA" Patricka Süskinda w reżyserii Krzysztofa Pulkowskiego, w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza został zaproszony na największy i najbardziej prestiżowy festiwal monodramów na świecie.
Festiwal odbywa się w Nowym Jorku w słynnym Theatre Row przy 42 ulicy. A nosi nazwę UNITED SOLO.

W tym roku odbędzie się 7 edycja United Solo. Jesienią 2016 roku do Nowego Jorku przyjadą i zaprezentują się wybrani aktorzy ze wszystkich stron świata. United Solo promuje wartościowe monodramy o wyróżniających się walorach artystycznych. Do takich zaliczony został "KONTRABASISTA".
Nowy Jork 13 listopada 2016r.

Wyjazd został dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.Teatr "Maska" Scena Profesjonalna Osiedlowego Domu Kultury Teatr tworzą aktorzy profesjonalni. Teatr prowadzi szeroko rozumianą działalność rozrywkową i edukacyjną. W repertuarze znajdują się spektakle edukacyjne, kabaretowe, bajki i recitale. Aktorzy teatru prowadzą konsultacje i warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży oraz realizują inne imprezy zlecone.

Teatr Maska powstał w Jeleniej Górze w 1995 roku. W ciągu kilkunastu lat powstało w teatrze ok. 20 spektakli zróżnicowanych pod względem tematyki, formy i treści.  
Cykl spektakli w klimacie kabaretowym o epokach:  "Rozprawa o średniowieczu", "Renesans czyli jak Wam się podoba" - cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem i  prezentowany na wielu plenerowych imprezach w całej Polsce.
"II część Dziadów" A.Mickiewicza  spektakl zrealizowany w kaplicy kościelnej w Jeleniej Górze.
Lekkie formy to programy kabaretowe: "W starym kinie? ...czyli zwierzenia dublera", "Nie kochać to grzech", "Jak zostać artystą", "Uwiedziony". Muzyczny monodram komiczny - "Widzenie Pigmaliona", Duet sceniczny - "Adam i Ewa" wg M.Twaina.
Dla miłośników dobrej poezji i muzyki -  "Shakespeare SONETY" - rogacewicz&sikora
"PASTORAŁKI" - wybrane utwory ze spektaklu zostały wydane na płycie pod tym samym tytułem.
"ZŁOTA RYBKA" - wg Puszkina - doskonale znana wszystkim bajka. Spektakl - komedia nie tylko dla najmłodszych!
"KONTRABASISTA" - słynnego Patricka Süskinda - monodram w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza

SKŁAD MASKI:

Honorata Magdeczko - Capote
Ryszard Wojnarowski (ś.p.)
Krzysztof Rogacewicz
Paweł Sikora (muzyka)
Marek Oleksy(światło i dźwięk)
Bogumiła Twardowska - Rogacewicz (scenografia)

Dziady cz. II
Adam Mickiewicz-DZIADY cz. II
TEXT
W starym kinie?
Zwierzenia dublera
TEXT
nowy
nowszy
TEXT


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna