banner

WRZEŚNIOWE PLAKATY (665  odsłon)

TEXT

wystawa plakatu

Wystawa plakatów i projektów plakatów powstałych z okazji obchodów "Września Jeleniogórskiego" na przestrzeni 49 lat.

 

 

 

Z dziejów ODK i JSM (700  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

Wystawa zorganizowana  z okazji jubileuszu 50-lecia Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz 20-lecia Osiedlowego Domu Kultury.

Prezentowane są z djęcia osiedla Zabobrze - zasobów JSM oraz z imprez organizowanych przez ODK. Można również ogladac fotografie osób, które w ciągu 20 lat istnienia instytucji gościły w naszej placówce.

 

PODRÓŻ MOICH MARZEŃ (642  odsłon)

TEXT

prace dziecięce

wystawa prac dziecięcych z cyklu "Talenty"

 

 

HUCULSZCZYZNA (793  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii i starych dokumentów kresowian

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich w Jeleniej Górze zaprasza na sentymentalną podróż na tereny utracone przez Rzeczpospolitą. Pragniemy przedstawić Państwu Huculszczyznę widzianą przez twórców zakochanych w tym regionie dawnej Polski: Stanisława Vincenza - pisarza, piewcy huculszczyzny; Kazimierza Sichulskiego - artysty malarza; Mieczysława Orłowicza - nestora turystyki polskiej oraz kolegów z Towarzystwa Miłośników Lwowa uczestników licznych wypraw w te urocze strony. Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów Krystyny Bialikiewicz - Sichulskiej, Stanisława Kańczukowskiego, Henryka Mitraszewskiego oraz Feliksa Podoleckiego.

FotoGRAfika (669  odsłon)

TEXT

Marek Koprowski Marek Koprowski, ur. w 1979 roku w Kowarach, absolwent socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim - kierunek Komunikacja Społeczna i Badanie Rynku. Fotografią zajmuje się od kilku lat. Głównymi tematami  są: krajobraz, architektura oraz fotografia eksperymentalna. Uczestniczył w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Na swoim koncie ma również kilka wystaw indywidualnych. W 2005 roku zdobył I miejsce w konkursie "Jelenia Góra i Jeleniogórzanie", oraz jako pierwszy Polak zdobył główną nagrodę w międzynarodowym konkursie "Ziemski Raj" organizowanym w Czechach, gdzie został uznany za najlepszego autora Euroregionu Nysa, a w 2006 roku zajął III miejsce w prestiżowym Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze.


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna