banner

Fascynacje Teresy Kępowicz (608  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

Teresa Kepowicz Teresa Kepowicz - urodziła się w Karpaczu. Dzis mieszka  w  mieście urodzenia , w domu,który własnoręcznie zaprojektowała i ukształtowała. W latach 1979-84 studiowała na Akademii  Sztuk  Pięknych  we Wrocławiu  na Wydziale  Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego  .Malarstwo studiowała w pracowni doc.Mariana Wołczuka. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. Prace w zbiorach prywatnych w Polsce oraz w Belgii,Nimczech,Szwajcarii i USA. Uczestniczka wielu wystaw w kraju i za granicą.
W  1994 r. zdobyła I nagrodę w konkursie z okazji 150-lecia Kościółka Wang w Karpaczu.
W 2006 r. laureatka nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za  wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

EL TORCAL (580  odsłon)

TEXT

Bettina Böhme

 Bettina Böhme:

1956- ur. w Ebersbach
1973- 1975 nauka zawodu- malowanie na tkaninie
1977-1982 Studia w Wyższej Szkole Sztuki w Berlinie/Weißensee
1982-1989 projektantka w przemyśle
1989-1990 nauka tkactwa ręcznego
od 1992 twórca wolnego zawodu

Członkini Górnołużyckiego Związku Artystów oraz Saksońskiego Związku Artystów w Dreźnie

Wystawy oraz udziały w następujących wystawach:
Drezno, Görlitz, Zittau, Pirna, Wismar, Rothenburg, Berlin, Wuppertal, Göppingen,
Wenecja, Zgorzelec, San Antonio(USA), Jawor, Grabstein(Czechy), Bonn 

TAJEMNICE PUSTYNI (634  odsłon)

TEXT

tkanina

Zuzanna Kociołek

wystawa organizowana w ramach WT Kowary 2008 - 35. Międzynarodowe Sympozjum Sztuki Włókna 2008

Zuzanna Kociołek
Studia na Wydziale Ceramiki i Szkła w P. W. S. S. P. We Wrocławiu.
Dyplom w 1967 r. Zajmuje się tkaniną art i  malarstwem. Od 1972 roku jest członkiem Grupy Tkactwa Art. 10 X TAK. Jest uczestnikiem wielu plenerów, wystaw, sympozjów, organizowanych przez lidera grupy prof. Ewę Poradowską  Werszler. Od roku 2003 jest członkiem Stowarzyszenia Cultura Chrystiana.

JELENIA GÓRA I JELENIOGÓRZANIE 2008 (571  odsłon)

TEXT

pokonkursowa wystawa fotografii

Tegoroczny konkurs „Jelenia Góra i Jeleniogórzanie" przejdzie do historii tych konkursów tym, że odbywa się on w roku jubileuszu 900-lecia miasta, oraz że po raz pierwszy katalog towarzyszący konkursowi będzie zawierał reprodukcje prac na-grodzonych i wyróżnionych w ich naturalnych barwach.
     Kto śledził dotychczasowych jedenaście edycji konkursu  ten wie, że na wystawie pokonkursowej pokazywane są prace, które - poza wyjątkami - nie są potencjalnymi kandydatkami na pocztówki lecz takimi fotografiami, które są efektem niczym nie krępowanego podejścia do tematu. Można tam było spotkać fotografie o bardzo osobistym charakterze, jak np. taka, która pokazywała dziecko wdzięcznie pozujące do zdjęcia przy jednej z drewnianych rzeźb, które kiedyś dekorowały plac wokół ratusza, były również prace o charakterze typowo reporterskim, jak taka, która pokazywała tłum ludzi przed ratuszem, skupiony na jakimś wiecu, były też prace w stylu kreacyjnym, gdzie można było zobaczyć portrety kamieniczek zawoalowane efektem rozmycia filtrem, były też prace, które wyraźnie wskazywały na posłużenie się fotomontażem, itp., itd.

TKANINA ARTYSTYCZNA Anny Pyrak (997  odsłon)

TEXT

Anna Pyrak

Tkanina artystyczna jest jedynym w swoim rodzaju autonomicznym dziełem sztuki.

 

Nie ma drugiej takiej formy przekazu, która niosłaby za sobą tyle pytań i dawała zarazem niezliczoną ilość interpretacji.


Tkaniny wyrabiane ręcznie reprezentują jedną z najstarszych form tkactwa artystycznego, a jej podstawowe techniki nie zmieniły się od wieków.

MALARSTWO. FOTOGRAFIA (983  odsłon)

TEXT

Regina Siwko. Bogusław Siwko

REGINA SIWKO - urodziła się w 1948 r. Ukończyła studia na Wydziale Filozoficzno - Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.
mieszka w Koszalinie od 1973 r. uprawia malarstwo sztalugowe od 1976 r. Uczestniczyła w wielu krajowych i zagranicznych wystawach oraz plenerach. Laureatka kilkunastu wystaw krajowych, konkursów w dziedzinie malarstwa oraz fotografiki. Związana z Koszalińskim Towarzystwem Społeczno Kulturalnym, współzałożycielka Klubu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie. Jej prace znajdują sie w zbiorach wielu instytucji w kraju i za granicą, a także w zbiorach prywatnych. W latach 1988 - 2007 otrzymała wiele nagród i wyróżnień.

BOGUSŁAW SIWKO - matura we Lwówku Śląskim, studia weterynaryjne we Wrocławiu, praca zawodowa w Koszalinie, odkrycie fotografii - bardzo dawno. pierwszy aparat - „Zorka" - od ojca. aAtysta fotograf, członek Związku Artystów Fotografików, redaktor Bałtyckiego Magazynu Fotograficznego, organizator wielu plenerów i warsztatów fotograficznych: w Komorzu Smołdzinie, Łebie, Pleśnej, Darłowie, Neubrandenburgu, Sławoborzu. Juror w wielu konkursach fotograficznych: Muzealne Spotkania z Fotografią w Koszalinie, BTF „Złota Muszla", Dom Kultury w Karlinie „Cztery pory roku", Pałac Młodzieży w Koszalinie oraz konkursy organizowane przez szkoły. Prowadzi warsztaty i wykłady na temat fotografii dla młodzieży w Muzeum Okręgowym w Koszalinie.

KARKONOSZE (948  odsłon)

TEXT

zbiorowa wystawa malarstwa

Związek człowieka z górami jest tak stary i oczywisty jak ludzkie zmagania  z nigdy nieujarzmioną  naturą. Góry zawsze zadziwiały, fascynowały i oczarowywały swoją dzikością, surowością, niezależnością, niemal magiczną mocą, stając się niekwestionowaną inspiracją dla całych pokoleń. Góry przyzywały do siebie ludzi wrażliwych i wielokroć tworzyli oni pod ich wpływem, ale - co znamienite - częstokroć w znacznym od nich oddaleniu. Motywy górskie w sztuce przez wiele wieków stanowiły tylko tło dla ukazania pewnych sytuacji czy wydarzeń, będąc bardziej symbolem, ideą niż przedstawieniem konkretnego miejsca i czasu.

KARKONOSZE (605  odsłon)

TEXT

poplenerowa międzynarodowa wystawa fotografii

Urzekająca aura Karkonoszy przyciąga do nich od lat szerokie rzesze fotografów bowiem mają tu wszystko, co ich może  zainteresować: szczyty,  kotły  i stawy polodowcowe, wodospady, fantazyjne grupy skalne, subalpejską florę,   a nade wszystko niezwykłej urody widoki.      Dotąd bazą wypadową dla uczestników plenerów były znane karkonoskie schroniska, jak Samotnia, Domek Myśliwski, Szrenica czy Pod Łabskim Szczytem, tym jednak razem wybrano  Dom Wczasowy  w Przesiece „Złoty Widok", skąd dzięki możliwości przemieszczania się samochodami osobowymi (czego nie było przy stacjonowaniu w schroniskach) można było robić wypady w dowolne rejony Karkonoszy - od Przełęczy Okraj po Szklarską Porębę.

GRAFIKA (756  odsłon)

TEXT

Marek i Maciej Lercherowie

Marek Lercher - urodzony w 1944 r. w Gorlicach. Zajmuje się rysunkiem, grafiką i projektowaniem graficznym. W latach 1967-2008 autor 26 wystaw indywidualnych: Jelenia Góra, Warszawa, Olsztyn, Elbląg, Bolesławiec, Wałbrzych, Wrocław, Lubań, Kowary, Krzeszów; Valkeakoski - Finlandia; Trappenkamp - Niemcy.

Maciej Lercher - urodzony w 1974 w Jeleniej Górze. Ukończył dyplomem licencjackim Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego w 1999 r. Magisterium na kierunku kulturoznawstwo UAM-Poznań w 2004 r.
Zajmuje się grafiką warsztatową: miedzioryt, mezzotinta, drzeworyt i użytkową: rysunek satyryczny, znaki graficzne, skład poligraficzny. Pracuje jako nauczyciel i wykładowca w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Od 1998 zrzeszony w Związku Polskich Artystów Plastyków - Polska Sztuka Użytkowa, Okręg w Opolu.

RZEŹBA, MALARSTWO (732  odsłon)

TEXT

Agnieszka Topolnicka - Mielęcka, Mariusz Mielęcki

 

Agnieszka Topolnicka - Mielęcka - ukończyła filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez wiele tat związana z galerią BWA w Jeleniej Górze.

W 2006 roku przeprowadza sie do Kwieciszowic. Rezygnuje z etatowej pracy i zajmuje sie rzeźbą.

Powstaje wiele poetyckich portretów kobiecych. W 2007 roku uczestniczyła w kilku wystawach zbiorowych.

 

Mariusz Mielęcki - na początku drogi twórczej stworzył szereg obrazów i kompozycji przestrzennych, rzeźbiarsko - malarskich. W 1992 roku przeniósł się z Spoptu do Michałowic.


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna