banner

„Namaluj mi nasze miasto” (600  odsłon)

wystawa prac  uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze
 organizowana  w ramach obchodów 900-lecia Jeleniej Góry

„Plakat teatralny 1975 – 1985” (600  odsłon)

Wystawa plakatów teatralnych do spektakli wystawianych w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze w latach 1975 - 1985.

„Pamiątka z Jeleniej Góry, pamiątka z Karkonoszy” (641  odsłon)

wystawa prac dziecięcych z cyklu "Talenty"

wystaww prac dziecięcych z cyklu „TALENTY".

Wystawa organizowana jest we współpracy z  jeleniogórskimi  szkołami podstawowymi. Podczas wystaw z tego cyklu prezentowane są prace dzieci uzdolnionych wyłonione drogą konkursów na zadany temat, które organizowane są w szkołach.

NAD BUGIEM, NAD NIEMNEM (686  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

Wystawa towarzyszy 12. Spotkaniom z Piosenką Lwowską i Kresową „TA JOJ 2008"

Wystawa fotografii zatytułowana: „Nad Bugiem, nad Niemnem" została przygotowana przez Osiedlowy Dom Kultury wspólnie   z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich - Odział w Jeleniej Górze. Celem XI wyprawy na Kresy zorganizowanej przez członków Towarzystwa był przejazd wzdłuż prawie całej granicy wschodniej II Rzeczypospolitej. Rezultatem tego jest między innymi wystawa fotografii zrobionych przez uczestników wyprawy. Eksponowane zdjęcia są wykonane przez amatorów, którzy nie mieli artystycznych ambicji, a jedynie chcieli na kliszy i w sercu utrwalić piękno polskiej architektury i kultury kresowej.

MALARSTWO, RYSUNEK, GRAFIKA (832  odsłon)

TEXT

Barbara Sankiewicz - Kur, Jolanta Winiarska - Trębacz

Barbara Sankiewicz - Kur
animatorka życia kulturalnego, malarka, członek grupy plastycznej „euroart", mieszka w Zgorzelcu;

Jolanta Winiarska - Trębacz

mieszka i pracuje w Zgorzelcu, jedna z pierwszych uczestniczek grupy „euroart".

 

 

W ZAMOŚCIU (661  odsłon)

TEXT

z cyklu "Polska lat 60-tych"

Stanisław Orłowski

Stanisław Orłowski (ur. 1934 w Zamościu) ukończył LO im. J. Zamoyskiego w Zamościu, Technikum Budowlane w Lublinie oraz studia na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie.

 

Pracował m.in. w Miejskim Przedsiębiorstwie Remontowo-Budowlanym, Pracowniach Konserwacji Zabytków, Ośrodku Badań i Dokumentacji Zabytków oraz Państwowej Służbie Ochrony Zabytków. Obecnie na emeryturze.

 


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna