banner

BYĆ INACZEJ (557  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

BOŻENA MAZURKIEWICZ

     "Skąd przychodzimy? Znikąd. Ze spokoju. Z ciszy. Z miejsca bez strachu, bez bólu. Z błękitnego nieba, z zielonych łąk. Z bajecznego ogrodu, gdzie pod czujnym okiem opiekuna przygotowywaliśmy się. Z krainy śmierci. Z pięknej krainy, gdzie nie ma nic. Z ciemności, z otchłani..."
       Paul Gauguin

Bożena Mazurkiewicz urodziła się w Bolesławcu. Ukończyła studia na kierunku Edukacja Artystyczna obejmująca Sztuki Plastyczne na ASP w Poznaniu. Uzyskała dyplom w zakresie Pedagogiki Sztuki, Rysunku (w pracowni Joanny Imielskiej) oraz aneks do dyplomu w Pracowni Rzeźby u Jacka Jagielskiego. Zajmuje się fotografią, rysunkiem, grafiką i rzeźbą. W galerii „Promocje" ODK prezentowane są fotografie będące efektem 4-letniej pracy artystki.

ANNA JODZIS - MALARSTWO (1011  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

ANNA JODZIS

Ur. w 1962 r. Studiowała w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1983 - 88, na wydziale grafiki warsztatowej (litografia - druk z kamienia, drzeworyt, techniki metalowe (akwaforta i inne).

Malarstwo studiowała w pracowni prof. dr Romany Hałat. Dyplom uzyskała w pracowni litografii prof. J. Grabowskiego. Przez 6 lat studiowała kaligrafię chińską i japońską pod kierunkiem mistrza kaligrafii Masakatsu Yoshida.

Obecnie zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym, akwarelą. Uprawia malarstwo na szkle i na ceramice. Rysuje różnymi technikami - pastel, tusz, węgiel i inne. Tematyka jej obrazów jest różnorodna - pejzaże, portrety, martwe natury, kwiaty, motywy roślinne, konie i inne.


 Od 1990 r. zamieszkała w okolicach Jeleniej Góry, obecnie mieszka w Mysłakowicach. Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów „Nowy Młyn".

GOBELINOWE IMPRESJE (829  odsłon)

TEXT

tkanina artystyczna

Jadwiga Leśkiewicz - Zgieb

Studia ukończyła w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom magistra sztuki uzyskała w 1966 roku. Od 1978 roku uprawiała ceramikę i grafikę artystyczną. Do roku 1974 prowadziła pracę dydaktyczną jako starszy asystent na Wydziale Ceramiki w macierzystej uczelni. Od roku 1978 do chwili obecnej zajmuje się tkactwem artystycznym. Od 1979 roku uczestniczy w pracach i wystawach w Galerii Tkackiej „Na Jatkach". 

 „Rok  1979 był  dla  mnie rokiem, w  którym  musiałam  podjąć  ważną  decyzję  zmierzającą do  zmiany zainteresowań  twórczych.  Decyzja  ta  dotyczyła  odejścia  od  dotychczas  uprawianej  grafiki  i  ceramiki na  rzecz  nowej  fascynacji - tkaniny  artystycznej.  

Jelenia Góra i Jeleniogórzanie 2009 (894  odsłon)

TEXT

pokonkursowa wystawa fotografii

Trzynasta edycja konkursu jak przystało na „13" jednym przyniosła „pecha" i rozczarowanie, innym „laury" zwycięstwa i sukcesy w postaci nagród.  Ale tak jest co roku pomimo zmieniających się numerów konkursu. Sądzę więc, że mimo wszystko w przyszłym roku frekwencja w  „naszym" jeleniogórskim konkursie będzie nie mniejsza niż w tegorocznym  czego życzę sobie jako komisarzowi  konkursu i przyszłym uczestnikom. 
  W tym roku podobnie jak w latach poprzednich podtrzymaliśmy formułę, że oprócz prac nagrodzonych i wyróżnionych,  każdy z uczestników jest reprezentowany jednym zdjęciem, co pozwala na zaprezentowanie się wszystkim uczestnikom konkursu.
    Konkurs ten, nie miałby racji bytu gdyby nie wsparcie finansowe Władz Miasta, dzięki temu można było uhonorować najlepszych autorów. 

KILIMY I GOBELINY (866  odsłon)

TEXT

wystawa tkaniny artystycznej

Anatol Igor Chlabicz

Historyk i pedagog szkolnictwa specjalnego, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i absolwent studiów podyplomowych Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Swój warsztat tkacki doskonalił w Pracowni Tkaniny Artystycznej w Galerii Tkackiej „Na Jatkach" we Wrocławiu, jednocześnie ukończył Studium Tkactwa Artystycznego.  

Malarstwo (624  odsłon)

TEXT

Michaela Mönch

Przygoda z malarstwem rozpoczęła się w 1975 roku    i stała się Jej pasją. Pierwsze kroki to udział w kursach plastycznych w Wyższej Szkole w Bautzen oraz kółkach plastycznych prowadzonych przez Erharda Gassana, którego warsztat stał się dla mnie wzorem do naśladowania i do tej pory mnie fascynuje - wyznaje artystka. Często zadaję sobie pytanie jakby ocenił obecnie Gassan moje prace, bowiem krytyka była zawsze motorem miblizującym mnie do dalszej twórczej pracy, poszukiwania i eksperymentów. Moje obrazy to wnikliwe studium, którego podstawą jest obserwacja wydobycia walorów przyrodniczych krajobrazu niekiedy tajemniczego, zaskakującego, pięknego, przeniesionego na płótno wartego zobaczenia i zatrzymania się przed nim choćby na chwilę. 

PRZEŚWITY REALNOŚCI (661  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

Joanna Ratajczak - Kurowicka

Joanna Ratajczak - Kurowicka - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Pokazywała swoje prace na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Maluje i rzeźbi. W tworzonych przez siebie formach wizualnych stara się uzyskać jedność światła, ruchu i plastycznej iluzji z aurą poetycką.
Na co dzień artystka prowadzi autorską Pracownię Plastyczną Dorosłego Człowieka w ODK w Jeleniej Górze. Uczy również plastyki i wiedzy o kulturze w ZSO Nr 1. w Jeleniej Górze. Organizuje warsztaty artystyczne, plenery, wystawy i przeglądy dla plastyków amatorów.

FOTOGRAFIKA (599  odsłon)

TEXT

Łukasz Lipiński

Łukasz Lipiński:  

absolwent Wydziału Architektury  Politechniki Wrocławskiej (2003 r.) 

 

Od 9 lat współpracuje ze środowiskiem twórców wrocławskiego kina niezależnego przy produkcji filmów i etiud filmowych.

 

Zajmuje się muzyką, grafiką oraz fotografią. 

 

Zawodowo pracuje jako grafik i fotograf. 

CIRCUS NEMO (767  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

Grzegorz Szymczyk

Grzegorz Szymczyk - jeleniogórzanin, malarz i aktor. Związany z Grupą Plastyczno - Teatralną PŁAWNA 9 od początku jej istnienia. Od kilku lat występuje również w Teatrze Formy Józefa Markockiego we Wrocławiu. Oprócz malarstwa zafascynowany jest teatrem ulicznym i pantomimą. Stylistyka obrazów artysty przynależy do nurtu metafory, ale fantasmagorie są jego własne. W 2008 roku prezentował swoje malarstwo w jeleniogórskim BWA, wcześniej na krakowskim Kazimierzu w Galerii „Szalom".

WE MGLE (596  odsłon)

TEXT

malarstwo, rysunek

Natalia Janigacz

Natalia Janigacz (ur. 1982 r.)

- absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze.

W 2007 roku ukończyła malarstwo sztalugowe a także specjalizację w grafice warsztatowej pod kierunkiem prof Jana Gawrona i Tadeusza Jackowskiego na Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką. W 1997 roku została laureatką międzynarodowego konkursu "Rosja i europejscy sąsiedzi."


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna