banner

PEJZAŻE I PRZEDMIOTY NAM BLISKIE (790  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa i rysunku Pracowni Plastycznej Dorosłego Człowieka ODK

Możemy przyjąć rozmaite sposoby na życie. Wiele ich oferuje współczesna kultura. Większość ludzi ogranicza się w swoich wyborach. Wykonują przypisane sobie obowiązki zawodowe          i rodzinne, czasami angażują się w życie swoich lokalnych społeczności i tak oto ono mija, szybko też kończy się młodość. Niewielu ludzi posiada pasję, której poświęcają wolny czas. Jeszcze mniej potrafi jej podporządkować życie, a dopiero taka postawa daje poczucie wewnętrznego spełnienia, które jest cenniejsze niż wszelkie atrakcje oferowane nam przez współczesny skomercjalizowany świat...

MICHAELA FRANKE - MALARSTWO (1012  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

Artystka o sobie:

"Poprzez moją sztukę napinam łuk, łuk pomiędzy zmysłami

Moje prace są po części realistyczne, jak i abstrakcyjne, są pośrednim wynikiem mojej dotychczasowej artystycznej drogi .

Odzwierciedlają przeżycia, marzenia i fantazje, które są we mnie i otulają mnie za moim przyzwoleniem jak w kokonie. Dlatego też, tak mało mi umyka. Rozmowy poprzez obraz oraz prezentacje różnych technik malarskich to mój sposób na wolność.

Dobre samopoczucie odczuwam przy cięciu materiałów ,* *eksperymentach z drukiem a spokój odzyskuję przy pracy z farbami olejowymi i akrylami.

SPOJRZYJ W OKNO, NIE OTWIERAJ DRZWI (662  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

Janina Peikert
Drzwi i okna choć służą do łączności z tym co na zewnątrz, mają całkiem odmienne funkcje.
Przez okno spoglądamy, by sprawdzić jaka jest pogoda, skąd dochodzą inne niż zazwyczaj dźwięki i co się dzieje. Jeśli mamy ładny widok, to chętnie, po wielekroć razy dziennie sycimy nim oczy, obserwujemy zmiany w krajobrazie, jakie zachodzą w ciągu roku.
To tędy wpada do nas światło i promienie słońca wprawiając nas w dobry nastrój.
Lubimy okna, ubieramy je często w firany, zasłonki, rolety. To na ich szybach  mróz maluje zimą swe fantastyczne wzory.

„PORTRET RODZINNY” Z CYKLU RĘCE (846  odsłon)

TEXT

tkanina artystyczna

Krystyna Chojnacka Maria Teresa Chojnacka
Urodzona 14 czerwca 1931 r. w Warszawie

Studia

1948.1950 - Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie
1950.1951 - Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych w Gdańsku;
Pracownia prof. Aleksandra Kobzdeja
1951.1955 - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie;
Pracownia prof. Eleonory Plutyńskiej
1954.1955 - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie;
Pracownia prof. Anny Śledziewskiej
1956 - Dyplom w Akademii Sztuk Pięknych  w Warszawie
1967.1968 - Podyplomowe Studium Etnograficzne na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu

JELENIA GÓRA I JELENIOGÓRZANIE 2010 (605  odsłon)

TEXT

pokonkursowa wystawa fotografii

Konkurs „Jelenia Góra i Jeleniogórzanie" jest konkursem przyjaznym dla jego uczestników chociażby poprzez formułę, by dać szansę na zaistnienie na wystawie choć jedną pracą każdego uczestnika, a tym którzy nie uzyskali nagrody lub wyróżnienia sprawić niespodziankę w postaci upominków od sponsorów, które powiększają radość z wzięcia udziału w konkursie.
W podsumowaniu konkursu Jury zauważa że nagrodzone prace wyróżniają się wysoką świadomością twórczą. Jednocześnie trafnie spełniają założenia programowe konkursu.   Podkreśla jednocześnie różne aspekty w komponowaniu fotograficznych kadrów.
  Jury doceniło udział młodzieży biorącej udział w konkursie oraz znaczącą obecność  fotografii czarno białej.

TRANSFORMACJA RZECZYWISTOŚCI (1084  odsłon)

TEXT

tkanina artystyczna i forma ceramiczna

Dorota Kozak - Rogala
Dorota Kozak-Rogala zaczęła publicznie prezentować swoje dzieła w 2001 roku, tym samym wpisała się do pokolenia artystów XXI wieku. Tkaniną artystyczną zainteresowała się w 1992 roku, rozpoczynając „tkacką przygodę" na kursach organizowanych w Galerii Tkackiej „Na Jatkach" we Wrocławiu. Po ukończeniu szkolenia kontynuowała swój rozwój artystyczny, wykorzystując sploty w kompozycjach plastycznych ukazujących obrazy natury zapamiętane przez autorkę.
W 1996 roku włączyła się do zespołu artystów tworzących Grupę Tkacką „Wątek",  z którymi do chwili obecnej współpracuje.
Jej zainteresowanie sztuką nie ograniczyło się wyłącznie do medium tkackiego. W latach 2003-05 podjęła studia w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na podyplomowych studiach „Dyscypliny Plastyczne w Architekturze". Jako specjalizację wybrała ceramikę artystyczną, uzyskując dyplom pod kierunkiem prof. P. Lasaka.

ALFABET UCZUĆ (739  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

Czesław Tumielewicz
Czesław Tumielewicz malarz, grafik, od 1994 profesor ASP w Gdańsku, urodzony w 1942 w Lidzie, w rodzinie ziemiańskiej, od maja 1945 roku mieszka w małych miasteczkach Wielkopolski, od 1954 w Bydgoszczy,     a od 1961 w Gdańsku, gdzie studiuje architekturę i malarstwo /prof. A. Gerżabek, prof. W Lam, doc. A. Fiszerowa/, w Poznaniu grafikę artystyczną /litografia prof. L. Mianowski, malarstwo prof. T. Brzozowski/. Pierwsza wystawa indywidualna w 1965 roku w Bydgoszczy. Uprawia malarstwo od 16 roku życia, brał udział w przeszło 300 wystawach      w kraju i za granicą. Od 1975 do 2000 roku prowadził Pracownię Litografii i Linorytu, obecnie prowadzi Pracownię Podstaw Grafiki Warsztatowej dla studentów Wydziału Grafiki  i Pracownię Druku Wypukłego dla studentów Wydziału Malarstwa.

FOTOGRAFICZNE PASJE (612  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

wystawa zbiorowa
Wystawa fotografii Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego zorganizowana z okazji 15-lecia   Fotoklubu  Rzeczypospolitej  Polskiej Stowarzyszenia  Twórców.


Wystawy organizowane w ramach obchodów:

1.04. - 29.04.2010    -  „Nasze spojrzenia" -  Galeria „JTF"

 

8.04. - 29.04.2010    - „Fotograficzne pasje" - Galera „Promocje" Osiedlowego Domu Kultury


9.04. - 29.04.2010    -  „Fotografia" -  Galeria „Przestrzeń" Kolegium Karkonoskiego

ALDONA STAROŃ - NATURA, MAŁGORZATA KLIMAS - MACIERZYŃSTWO (1043  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa


ALDONA STAROŃ
Absolwentka wydziału artystyczno - pedagogicznego Uniwersytetu Śląskiego Filii w Cieszynie. Dyplom z zakresu malarstwa uzyskała w pracowni prof. Alfreda Biedrawy.Wykładowca Policealnego Studium Reklamy Wizualnej w Świdnicy. Zajmuje się twórczością plastyczną od wielu lat. Jej ulubione techniki to olej, pastel, malarstwo na jedwabiu. Tematyka malarska to głównie natura nieraz potraktowana dość realistycznie, kiedy indziej nieco przetworzona. Wszystkie prace są nastrojowe pełne uroku, a przede wszystkim wypełnione kolorem. W otwartej przez siebie w 2004r. w Jaworze galerii,  prezentuje swoje obrazy i promuje miasto.

MAŁGORZATA KLIMAS -
Córka Aldony Staroń. Studia w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Opolskim. Dyplom  w  2008  w pracowni  grafiki  warsztatowej  prof.  Moniki Kamińskiej. 

BARWNA KOBIETA (661  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

KATARZYNA TITOW - GAWRYJOŁEK

Kacha Titow - Gawryjołek to postać nietuzinkowa w każdym calu, znana  przez  bardzo  wiele  osób  i  przez  wszystkich niesamowicie ceniona
i lubiana. Kacha to ambitna artystka, cudowna matka, szalona biznes woman, radosna i sympatyczna przyjaciółka, niesamowita kumpela, niezwykły człowiek - kobieta, w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. O kobietach właśnie snuje opowieść w swoich obrazach prezentowanych na obecnej wystawie. Są to kobiety nietypowe (jak sama autorka) a zarazem całkiem zwyczajne. Są one na różnym etapie życia, w rozmaitych sytuacjach, czasem całkowicie nierealistycznych, a czasem zwyczajnie pospolitych.

WOJCIECH ZAWADZKI - FOTOGRAFIA (1079  odsłon)

TEXT

Ur. w 1950 r. we Wrocławiu, studiował geografię na Uniwersytecie Wrocławskim. Fotografuje od lat siedemdziesiątych. W końcu tych lat działa w kręgu wrocławskiej Galerii „Foto - Medium - Art.". Od 1991 r. jest członkiem ZPAF. W latach 1980 - 81 r.  działa w grupie ZESPÓŁ ROBOCZY 4+. Od 1991 do 93  r. jest wykładowcą Wyższego Studium Fotografii w Warszawie. Od 1984 roku mieszka i pracuje w Jeleniej Górze. Jeden z współtwórców programu „fotografii elementarnej". Czołowy przedstawiciel szkoły jeleniogórskiej. Obecnie wraz z Ewą Andrzejewską prowadzi Galerię Fotografii „KORYTARZ" w Jeleniogórskim Centrum Kultury oraz Wyższe Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Wojciech Zawadzki już na początku lat osiemdziesiątych wykonywał fotografie sięgające do międzywojennej tradycji fotografii amerykańskiej grupy „f 64" ( np. Edward Weston, Ansel Adams).


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna