banner

SZCZYPTA ŚWIATA (697  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

Monika Barabasz-Kwaśniak


Ur. w 1983r. W latach 1996 - 1997 uczestniczy w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Małgorzatę Sarzyńską. W 2003 r. otrzymuje dyplom ukończenia  Liceum Sztuk Plastycznych w  Jeleniej Górze. W latach 2003 - 2006 studiuje na  Uniwersytecie w Zielonej Górze, na Wydz. Artystycznym, kierunek architektura wnętrz. W 2006 r. uzyskuje dyplom - projektowanie wnętrz u prof. Marka Owsiana.ŚLADY (508  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

Andrzej Kryszpin


Cykl "Ślady" jest fotograficznym przedstawieniem specyficznego sposobu zapamiętywania świata, jakie podsuwa nam nasza pamięć. Spotykamy ludzi, przeżywamy emocje, poznajemy nowe miejsca, a po czasie, kiedy próbujemy przypomnieć sobie w szczegółach ten fragment przeszłości, pojawiają się pewne ślady - światło, kształt, zapach, fragment melodii, obrazy nieostre        i niejednoznaczne. Właśnie te "ślady" ważnych miejsc i wydarzeń z mojego życia, można oglądać na wystawie.

        

KRAINA DOMÓW PRZYSŁUPOWYCH W TRÓJKĄCIE POLSKI, CZECH i NIEMIEC (619  odsłon)

TEXT

wystawa rysunku

Horst Pinkau
„Kraina Domów Przysłupowych jest przygranicznym obszarem Niemiec, Czech i Polski, ojczyzną wyjątkowych domów przysłupowo-zrębowych oraz ludzi, którzy ożywiają i dbają o nie same, a także o wypełnioną przez nie przestrzeń kulturową. To indywidualne zjawisko, rysujące wyraźnie tożsamość pejzażu w tej części Europy. Dom zabudowy przysłupowej łączy w sobie dwa ludowe rodzaje budownictwa: słowiański styl belek i pochodzący z Frankonii mur pruski. Ten styl budownictwa, charakterystyczny na obszarze Górnych Łużyc i pograniczu łóżycko-śląsko-czesko-saksońskim, po stronie polskiej szczególnie widoczny jest w powiatach bolesławieckim, jeleniogórskim, lubańskim, lwóweckim i zgorzeleckim.


PIĘKNO NASZEJ PRZYRODY (651  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa z cyklu "Talenty 2010"


„Talenty 2010" to cykliczna wystawa organizowana we współpracy z jeleniogórskimi szkołami podstawowymi. Podczas wystaw z tego cyklu prezentowane są prace dzieci uzdolnionych, wyłonione drogą konkursów na zadany temat, które organizowane są w szkołach.LWÓW NA STAREJ FOTOGRAFII (1278  odsłon)

TEXT

1890 - 1914. Fotografie z albumu Krystyny Bojkiewicz

Lwów na starej fotografii jaką wykonano w latach 1890 - 1914 stanowi fotograficzny a zarazem artystyczny dokument obrazujący piękno tego miasta na przełomie wieków. Jako organizaorzy wystawy zapraszamy Państwa do uważnego obejrzenia wszystkich fotografii oraz wyrażenia swojej opinii na ich temat. Mamy nadzieję, że zaprezentowane obrazy wzbudzą   w Państwu pozytywne uczucia.

RZECZY I LUDZIE (565  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa i rysunku

wystawa zbiorowa RZECZY I LUDZIE

Postęp techniczny pociąga za sobą wielkie zmiany, również te związane z relacjami międzyludzkimi. Coraz trudniej nam wejść w bezpośrednią relację z drugim człowiekiem. Telefony komórkowe, Internet, telewizja odsuwają nas od siebie, skazując na odosobnienie. Telewizor towarzyszy nam nawet podczas spotkań w gronie znajomych, ludzie coraz częściej dopasowują swoje życie do jego programu, śpieszą się by nie przegapić kolejnego odcinka ulubionej telenoweli.
Otaczające nas rzeczy są produkowane masowo, a ich wartość zależy nie od użyteczności, ale panującej nań mody. Nie noszą już one śladów bezpośredniego ludzkiego trudu; są anonimowe, standardowe i znamionuje je tylko marka i cena.

POPLENEROWA WYSTAWA FOTOGRAFII - "PRZESIEKA 2009" (734  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

Plener fotograficzny, organizowany przez Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne tradycyjnie miał miejsce w Przesiece. Wzięło w nim udział 32 fotografików.


WROCŁAW NA STAREJ FOTOGRAFII (1117  odsłon)

TEXT

Wystawa fotografii

Wystawa zatytułowana „Wrocław na starej fotografii" to Wrocław, jakiego już nie ma. Składa się na nią ponad sto zdjęć przedwojennego Wrocławia, uzupełnionych o ryciny, repliki starych map oraz reprodukcje grafiki i rysunków Otto F. Probsta, wrocławskiego grafika i architekta. Pomysłodawcą wystawy jest Ryszard Olszak, kierownik spółdzielczego klubu „Promyk" we Wrocławiu, dzięki którego uprzejmości zagościła w naszej galerii. Dzięki prezentowanym fotografiom mamy możliwość przyjrzenia się nieistniejącej już dziś zabudowie wielu obszarów Wrocławia. Nie ma np. dzisiejszego pl. Grunwaldzkiego, pl. Jana Pawła II, ul. Legnickiej, pl. Legionów. Część fotografii to wstrząsające obrazy zrujnowanego w wyniku działań wojennych miasta. Wrocław stracił blisko 70% swojej zabudowy. Jego dawne piękno pozostało na starych fotografiach. 


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna